Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Máte letenky od Kiwi? Ryanair je bojkotuje a nepustí vás na palubu

Ryanair obvinila tuzemskou společnost Kiwi.com z prodávání falešných letenek.
Zdroj: Profimedia
spor

Letecká společnost Ryanair je přesvědčená, že brněnská firma Kiwi.com prodávala svým zákazníkům falešné letenky, což zapříčinilo, že cestující, kteří zakoupili letenku právě na stránce Kiwi.com, nebude pouštět na palubu letadel.

Velký spor mezi společností Ryanair a firmou Kiwi.com pokračuje, V minulém roce se společnosti pustily do sporu kvůli vrácení peněz za zrušené lety, nyní aerolinka Ryanair přitvrdila. Ve svém prohlášení obvinila portál Kiwi.com, že prodává zfalšované letenky. Pasažéry, kteří zakoupili letenku u této společnosti, nepustí od 18. srpna na palubu letadla.

"O těchto falešných palubních vstupenkách jsme se dozvěděli, když minulý týden malý počet cestujících, kteří si rezervovali lety přes Kiwi.com, dorazil k nástupní bráně bez oficiálních palubních vstupenek Ryanair," informoval v oficiálním prohlášení ředitel marketingu společnosti Dara Brady před několika dny.

Bez letenky přímo z Ryanair cestující neodletí

Letecká společnost Ryanair proto vyzývá cestující, aby zakupovali letenky výhradně na jejích oficiálních stránkách.

"Podle předpisů Evropské unie je povinností, aby letecká společnost informovala cestující přímo o všech ochranných zásadách a pravidlech bezpečnosti týkajících se jejich letu. Kiwi.com to obchází kontrolou cestujících a nahrazením palubního lístku Ryanair falešným palubním lístkem vydaným společností Kiwi.com," uvedl dále Brady.

Společnosti se nelíbí, že Kiwi.com prodává letenky levněji

Brněnská společnost Kiwi.com obvinění naprosto odmítá. "Kiwi.com již roky splňuje veškeré požadavky k zajištění bezpečné cesty pro všechny své zákazníky. Zákazníkům samozřejmě poskytujeme palubní vstupenku Ryanair, která je rovněž vložena na brandované pozadí Kiwi.com. Veškeré informace a údaje na ní jsou stejné, liší se maximálně použitými barvami pozadí," uvedla mluvčí společnosti Nina Černá, podle které tkví důvod tohoto obvinění jinde. "Kiwi.com často prodává letenky levněji než samotný Ryanair, což se této společnosti samozřejmě nelíbí. Její chování tak není nic jiného než upřednostňování vlastního zisku před zájmy a svobodnou volbou zákazníků," dodala.


Související články

Další články