Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Pozor na krabičkovou bezlepkovou dietu. Obsahovala vysoké množství lepku!

Bezlepková krabičková dieta obsahovala vysoké množství lepku.
Zdroj: szpi.cz/profimedia.cz
Spousta lidí zkouší krabičkové diety, aby si upravili jídelníček a popřípadě i zhubli. A ten, kdo nesmí lepek, může si dokonce objednat i krabičkovou bezlepkovou dietu. Jenže problém nastane ve chvíli, kdy je v bezlepkové dietě lepek.

Kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) provedli kontrolu sortimentu internetového obchodu www.adigit.cz a odebrali u něj vzorky z týdenního stravovacího programu nabízeného jako bezlepková dieta z nabídky takzvané krabičkové diety.

U pokrmů „Snídaně – pomazánka s řapíkatým celerem, drůbeží šunka, vícezrnné pečivo“ a „Snídaně – domácí marmeláda s vícezrnným pečivem, hroznové víno“ s datem použitelnosti do 3. 5. 2016 ale laboratorní analýza prokázala přítomnost vysokého obsahu lepku v množství nad 8000 mg/kg (maximální limit činí 20 mg/kg). A to je opravdu hodně přes limit! Lidi trpící celiakií to mohlo vážně ohrozit na životě.

„Distribucí pokrmu došlo k přímému ohrožení osob trpících alergií na lepek, kterým by konzumace uvedených pokrmů mohla způsobit vážné zdravotní komplikace,“ řekl Pavel Kopřiva, tiskový mluvčí SZPI.

Pokrmy vyráběla společnost Adifit, s.r.o., Na Stráni 750/23, 31200 Plzeň, v provozovně na ulici Školní 400/2, Plzeň. S provozovatelem inspekce zahájí správní řízení o uložení pokuty.

Související články

Další články