Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Pozor na HOAX! Internetem se šíří zpráva, že Romové nemusejí platit za máslo!

Ilustrační foto
V poslední době se na Facebooku šíří zpráva, že Romové nemusejí platit za máslo. Příspěvek Marka Haltufa, který tuto situaci popisuje, ke dnešnímu dni přečetly přes tři tisíce lidí! Pod příspěvkem se objevují nenávistné komentáře. Mají Romové opravdu máslo zadarmo?

“Byl jsem v obchodě koupit dětem gothaj a tavený sýr atd. Přede mnou byla menšina, vybrali si máslo a pak vytáhli papír ze sociálky … prodavačka ho potvrdila a odešli. Ptal jsem se, co to bylo a ona mi sdělila, že jsou sociálně slabí, tak jim stát platí máslo,” stojí v poplašné zprávě.

Autor příspěvku, Marek Haltuf, k celé situaci poznamenává: “Nedávno jsem na svém FB profilu sdílel komentář Jakuba Kodyma, týkající se Romů, kteří mají nárok na máslo zdarma po předložení jakési poukázky od ‘sociálky’. Tento příspěvek mi přišel jako velice vtipná parodie na všemožné hoaxy, šířené xenofoby. Prostě, do očí bijící nesmysl. Co se ovšem nestalo. Příspěvek ovšem měl, a stále má, zvláštní dohru – během deseti dnů byl sdílen cca 1500×.”

Celá zpráva údajně kopíruje hoax z roku 2011, ve kterém stojí: “Do minulého týdne jsem to netušil, ale Romové nemusí platit za léky. Byl jsem v lékárně koupit dětem kapky na kašel a do nosu atd. Přede mnou byla menšina, vybrali si léky a pak vytáhli papír ze sociálky, … lékárnice ho potvrdila a odešli. Ptal jsem se, co to bylo a ona mi sdělila, že jsou sociálně slabí, tak jim stát platí léky.”

Zkrátka nevěřte všemu, co vidíte na internetech!

Související články

Další články