Mobilní aplikace Snapchat je na vzestupu. Kdo ji nemá, jako by nebyl. Její tvůrci ji proto neustále vylepšují a přidávají jí nové funkce. Jedna z nich je ale velmi nebezpečná.

Jmenuje se Snapchat Speed Filter a funguje tak, že při pořizování fotografie se zobrazí rychlost, při které je fotka pořízena. A protože jsou lidé odjakživa soutěživí, neustále se uživatelé Snapchatu předhánějí v nejrychlejších selfie fotkách.

I mladičká Cristal chtěla pokořit rekord. Spolu se svými kamarády se proháněla v Mercedesu C320 po dálnici v Georgii. Jízda to byla opravdu divoká, na tachometru se objevila i číslovka 160 kilometrů za hodinu. Jenže v tu chvíli, kdy si dívka s radostí tvořila svou rychlofotku, nevšimla si taxíku Wentwortha Maynarda.

Cristal vyvázla z nehody skoro bez zranění. Taxikář ale utrpěl těžká zranění mozku a nyní není schopný vykonávat své povolání. Proto zažaloval jak mladou řidičku, tak společnost Snapchat, že její aplikace nabádají uživatele k rychlé jízdě. Uvidíme, jak tento proces skončí.

Takže Snapchat, Nesnapchat, mobilní telefon za volant nepatří. Zdraví máme každý jen jedno.