Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus finále MasterChef 2020 Svatba na první pohled

Nejnovější kauzy

Pozor! Mobilní aplikace Snapchat vás může zabít

Dívka kvůli mobilní aplikaci způsobila vážnou nehodu.
Osmnáctiletá Američanka Cristal McGee způsobila těžkou autonehodu ve chvíli, kdy si pořizovala fotografii prostřednictvím Snapchatu. Těžce zraněný řidič nabouraného vozidla žaluje dívku za používání mobilního telefonu za volantem, ale i samotnou společnost Snapchat.

Mobilní aplikace Snapchat je na vzestupu. Kdo ji nemá, jako by nebyl. Její tvůrci ji proto neustále vylepšují a přidávají jí nové funkce. Jedna z nich je ale velmi nebezpečná.

Jmenuje se Snapchat Speed Filter a funguje tak, že při pořizování fotografie se zobrazí rychlost, při které je fotka pořízena. A protože jsou lidé odjakživa soutěživí, neustále se uživatelé Snapchatu předhánějí v nejrychlejších selfie fotkách.

I mladičká Cristal chtěla pokořit rekord. Spolu se svými kamarády se proháněla v Mercedesu C320 po dálnici v Georgii. Jízda to byla opravdu divoká, na tachometru se objevila i číslovka 160 kilometrů za hodinu. Jenže v tu chvíli, kdy si dívka s radostí tvořila svou rychlofotku, nevšimla si taxíku Wentwortha Maynarda.

Cristal vyvázla z nehody skoro bez zranění. Taxikář ale utrpěl těžká zranění mozku a nyní není schopný vykonávat své povolání. Proto zažaloval jak mladou řidičku, tak společnost Snapchat, že její aplikace nabádají uživatele k rychlé jízdě. Uvidíme, jak tento proces skončí.

Takže Snapchat, Nesnapchat, mobilní telefon za volant nepatří. Zdraví máme každý jen jedno.

Související články

Další články