Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Pozor, je tu novoroční úplněk, který má magickou moc!

Zdroj: Profimedia.cz
Hned na začátku roku si přijdou na své hlavně nadšenci astronomie. Čeká nás totiž novoroční úplněk, který je zároveň superměsícem. Tím to ale zdaleka nekončí. Leden nabídne hned dva úplňky. Tím druhým je takzvaný modrý měsíc.

První ze zmíněných úplňků se jmenuje superměsíc Měsíc tak nazýváme, když je v úplňku a je na své oběžné dráze co nejblíže Zemi. Dočkáme se jej v noci na přelomu prvního dne nového roku a dne následujícího, a bude se tak jednat o největší a nejjasnější superměsíc zatím velmi krátkého roku. Pozor by si měli dát zejména citliví a vnímaví lidé. Pokud chystáte velké životní rozhodnutí, tak ho odložte. Neukvapujte se. A je to také den, kdy hrozí partnerské hádky. Tak bacha na to!

V letošním roce ale nesmíte prošvihnout ani takzvaný blue moon - tedy modrý měsíc. Měsíc však není modrý, jak by napovídal název, ale rudý. Úplněk se odehraje 31. ledna. Není úplně obvyklé, že za jeden měsíc nastanou hned dva úplňky. Ten novoroční lidé zažili naposled v roce 1999, uvádí Česká astronomická společnost.

Související články

Další články