Sophie Cox (23) si začala vytrhávat vlasy ve spánku a následně je pojídat, když jí bylo 17 let. Poté jí byla diagnostikována trichotillomania a trichophagia. Její závislost se stupňovala a vlasy si trhala a jedla i během dne v domnění, že se jedná o neškodný zlozvyk.

Bohužel se stalo to, co nikdo neočekával, a v době, kdy Sophie otěhotněla a čekala dceru Alici, nastaly šílené bolesti břicha. O pár dnů později si všimla, že namísto toho, aby přibírala jako normální ženy v čase těhotenství, Sophie hubla a nedokázala to zastavit.

Sophie to neřešila, ale to byla chyba! Dva měsíce po narození dcery nastaly nesnesitelné bolesti, které se každou chvíli zhoršovaly. Sophie později přiznala, že v říjnu 2015 se ani jen nenajedla bez toho, aby nezvracela. Zhubla 6 velikostí a pořád nevěděla, co s ní je, myslela si, že umírá, a nikdo jí neuměl pomoct.

Lékaři také neměli tušení, co se s ní děje. Dělali vyšetření na žlučové kameny, rakovinu žaludku, bohužel nic nenašli. Nakonec Sophii udělali endoskopii žaludku a lékaři nevěřili vlastním očím. V žaludku objevili obří chuchvalec vlasů, který vážil několik kilo a vypadal jako kámen.

Sophie řekla: „Když mi ukázali snímek, ztratila jsem řeč. Vypadalo to jako něco z hororového filmu.“ Sophie je vděčná za podporu partnera Craiga a rodiny, která se starala o malou dceru v době, kdy Sophii bylo nejhůř.

Specialista tvrdí, že nic podobného za posledních 30 let neviděl. Bylo to příliš velké na to, aby se to dokázalo rozložit v žaludku. To bylo také důvodem podvyživení a dehydratace.