Už i malé dítě má jasnou představu o tom, jak vypadá medvěd. Velké, mohutné a nebezpečné zvíře, ze kterého jde strach. Bohužel tenhle popis absolutně nesedí na malajské medvědy, kteří jsou drženi v zoologické zahradě v jihovýchodní Asii.

Tento druh medvědů je silně ohrožený. Proto by všichni očekávali, že když už je vezme pod svá křídla zoologická zahrada, tak se bude snažit ze všech sil, aby se tomuto druhu dařilo, rozmnožovali se a žili v blahobytu.

Tohle ale není případ zoologické zahrady v Bandungu. Tam jsou medvědi zavřeni v malém výběhu a neskutečně trpí hlady.

Pohled na tato zvířata je opravdu smutný. Na kost vyhublé kostry se smutkem v očích, prosící hrstku návštěvníků o kousek jakéhokoliv jídla. Medvědi mají takový hlad, že jim je úplně jedno, co jedí. Lidé jim házejí kusy pečiva nebo ovoce.

Video, kde medvědi žadoní o jídlo, okamžitě oblétlo internet a vzbudilo v lidech vlnu nevole, smutku a solidarity. Díky organizaci, která se jmenuje Scorpion a dohlíží na péči o zvířata v zoologických zahradách či jiných rezervacích, už vznikla internetová petice, kde mohou lidé vyjádřit svůj jasný nesouhlas a nespokojenost s tím, jak zvířata žijí.