Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

POZOR! Do Česka se valí obří bouřky s krupobitím! Meteorologové va­rují

Zdroj: Profimedia
Už dnes odpoledne se zkazí počasí s tím, že hrozí silné bouřky, krupobití, přívalové deště a meteorologové vydali výstrahu. Jak bude v dalších dnech a o víkendu?

Počasí u nás ovlivňuje tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry se středem nad Německem, která bude zvolna postupovat dále k východu. „Dnes se v odpoledních hodinách budou místy tvořit bouřky, ojediněle silné, a to zejména ve východní polovině území. V silných bouřkách se ojediněle vyskytnou přívalové srážky kolem 30 mm, nárazy větru 70 až 90 km/h a krupobití. Ve večerních hodinách bude bouřková činnost slábnout,“ uvedl ČHMÚ.

Doporučení ke zmírnění následků jevů:

  • Přívalový déšť může ojediněle vést k zatopení níže položených míst, sklepů apod.
  • Pro omezení škod nárazovým větrem zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty (zahradní nábytek, slunečníky apod.).
  • Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví apod. a zásahu bleskem.
  • Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů zobrazených na stránkách ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci chytrého telefonu, tabletu, apod

úterý Oblačno až zataženo, zpočátku ojediněle, postupně na většině území občasný déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Večer částečné ubývání srážek. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty v Čechách 19 až 23 °C, na Moravě a ve Slezsku 23 až 27 °C, v 1000 m na horách kolem 13 °C, v Beskydech kolem 17 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

středa Oblačno až zataženo. Ojediněle, během dne na většině území přeháňky, ojediněle bouřky. Večer částečné ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty v Čechách 12 až 8 °C, na Moravě a ve Slezsku 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, na západě kolem 18 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 5 m/s.

čtvrtek Polojasno až oblačno. Během dne přechodně až zataženo a místy přeháňky, zejména v severní polovině území. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, na jihovýchodě Moravy až 25 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

pátek Skoro jasno až polojasno, během místy až oblačno a ojediněle, na severu a severovýchodě území místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

sobotu Jasno až polojasno, během dne při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle, na severovýchodě místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 5 m/s.

Vyhlídka počasí od neděle do úterý: Polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 16 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 29 °C.

Související články

Další články