Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Pozor, ať vás o víkendu neodfoukne: Meteorologové varují před vichrem a pořádnými mraky

Pozor, ať vás o víkendu neodfoukne: Meteorologové varují před vichrem a pořádnými mraky
Zdroj: profimedia.cz
předpověď počasí
Pro hlavní město Praha, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj a Liberecký kraj platí od pátku výstraha před silným větrem. Podle meteorologů může vítr v některých místech dosahovat rychlosti až 70 kilometrů v hodině. Na slunečný víkend budeme muset opět zapomenout. Kromě pořádného větru nás totiž čeká oblačno a místy déšť.

Silný vichr

V pátek očekávejme oblačno až zataženo, v noci a ráno od západu na většině území déšť nebo přeháňky, zpočátku nad 900 m, postupně nad 400 m srážky sněhové. Ojediněle bouřky. Během dne od západu ubývání srážek a později odpoledne a večer přechodně i oblačnosti.

Nejnižší noční teploty +4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, v 1000 m na horách kolem -1 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 3 až 7 m/s se bude v noci a ráno měnit na čerstvý severozápadní až západní vítr 5 až 10 m/s, místy s nárazy kolem 20 m/s (kolem 70 km/h).

Meteorologové varují před možným poškozením stromů a lesních porostů. Hrozí nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možné jsou také komplikace v dopravě. Meteorologové doporučují zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty.

Studený víkend

Podle ČHMÚ bude v sobotu oblačno až zataženo, ojediněle, později na severu a severovýchodě místy občasný déšť nebo přeháňky. Zpočátku nad 600 m i srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C.

Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Mírný, v Čechách a ve Slezsku postupně čerstvý jihozápadní až západní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. V neděli očekávejme zataženo až oblačno, od severu déšť, na horách vydatnější, později nad 1000 m sněžení.

Na severu později večer ubývání srážek, nad 400 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Čerstvý západní až severozápadní vítr 4 až 8 m/s, postupně 7 až 12 m/s, místy s nárazy kolem 20 m/s (kolem 70 km/h). Na Moravě zpočátku mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy