Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Poznejte jih Španělska a zpestřete si dovolenou návštěvou Malagy a Gibraltaru

Poznejte jih Španělska a zpestřete si dovolenou návštěvou Malagy a Gibraltaru
Zdroj: DotFox
Dovolená
Španělsko je krásnou zemí. Řada lidí se ale na jih Evropy vydává jen na pár turisticky nejznámějších míst, přitom Španělsko toho nabízí mnohem více. Co si nenechat ujít a proč se ze Španělska vydat na skok do Británie?

Když se řekne dovolená ve Španělsku, mnozí si ihned vybaví Gaudího Barcelonu, sluncem zalitou Valencii nebo pulzující Ibizu. Řadu turistů láká i další Baleárské ostrovy, jako jsou Mallorca a Menorca, nebo hlavní město jižního státu Madrid. Avšak i samotný jih Španělska nabízí úchvatnou podívanou, stačí vyrazit do Andalusie na slunečné pobřeží Costa del Sol

Costa del Sol se nachází u pobřeží Středozemního moře, je turisticky významnou destinací, která představuje především skvělé výchozí stanoviště. Z Costa del Sol je to jen kousek do metropolitní Malagy, lázní Nerja, historického města Ronda i k jedinečnému Gibraltaru.

Malaga

Za kulturou a památkami se vydejte do Malagy. Město v sobě ukrývá neskonalé poklady v podobě římského amfiteátru, maurské pevnosti z 11. století Alcazaba, Picassova muzea nebo botanické zahrady Jardín Botánico-Histórico La Concepción. Ve městě nechybí ani pravá španělská atmosféra, kterou dotváří jedna z největších býčích arén v zemi Malagueta.

Nerja

Už jste slyšeli o balkonu Evropy? Přesně takové místo se nachází v lázeňském městě Nerja, skalnatý výběžek nabízí úchvatné výhledy. Město ale láká i na nedalekou jeskyni Cuevas de Nerja nebo dominantu v podobě hor Sierra de Almijara. Zájezdy do klidného městečka nejsou vypravovány v hojném počtu, proto se nemusíte obávat, že by místo bylo přeplněno a poznamenáno masovým turismem.

Ronda

Město Ronda vzniklo nad skalní roklí, díky tomu nabízí fascinující pohledy. Perla Andalusie, jak je Rondě přezdíváno, v sobě snoubí maurskou minulost spolu s křesťanskou současností, což se podepisuje na celém architektonickém vyznění města. Při obhlídce pak nesmíte minout dominantu v podobě tří mostů, a to Puente Romano, Puenta Viejo a Puente Nuevo.

Gibraltar

Gibraltar si Španělsko neosvojilo, toto místo patří Velké Británii, přesto se ale vyplatí tento přírodní skvost navštívit při dovolené ve Španělsku. Obrovská zelená skála v sobě ukrývá řadu tajuplných jeskyň a tunelů, které jsou otevřeny i turistům. Kromě gibraltarského labyrintu je pak doslova vaší povinností vydat se lanovkou na samotný vrchol skály, kde se kromě úžasného výhledu nejen na Afriku setkáte tváří v tvář i s drzými opicemi.

Pokud byste toho chtěli na dovolené na slunečném pobřeží jihu Španělska stihnout co nejvíce, pak další kroky směřujte do vnitrozemí. Za vidění rozhodně stojí Sevilla a její úchvatné náměstí Plaza de Espaňa, stejně tak i město Córdoba, kde se nachází Alcázar de los Reyes Cristianos neboli Hrad křesťanských monarchů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy