Muž, který jakoby z oka vypadl zabijákovi z hororu Texaský masakr motorovou pilou, na konci července přepadl banku v Praze 5. Až teď policie ukázala kamerový záznam a prosí veřejnost o pomoc.

Maskovaný lupič přišel ve čtvrtek 31. července kolem půl šesté odpoledne do bankovního domu na Tilleho náměstí v Praze 5. Hned při vstupu vytáhl černou pistoli a začal ohrožovat úřednici sedící za přepážkou, po které vulgárním způsobem požadoval vydání hotovosti. Příšerný zjev ji ale natolik paralyzoval, že zůstala v šoku sedět a nic nedělala. Až po chvíli se vzpamatovala a bez vydání peněz utekla od přepážky. Lupič jí naštěstí neublížil a sám utekl směrem k ulici Tréglova.

Podle policie by měl být muž světlé pleti, kolem 30 – 40 let, zavalitější postavy. V době přepadení byl oblečen do tříčtvrtečních kalhot bílé barvy, světle modrého tyrkysového trika s límečkem značky Lacoste, na nohou měl tmavší boty a na hlavě modrou čepici s kšiltem. Muž mluvil česky a bez přízvuku.

Kriminalisté touto cestou žádají širokou veřejnost o případná svědectví v případě, že by muže na kamerovém záznamu někdo poznal, a okamžitě zavolali na bezplatnou tísňovou linku 158.