Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Poznáte ho bez knírku? Strážmistr Topinka se oholil a pochlubil se těhotnou přítelkyní

Robert Mikluš a Veronika Lazorčáková
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 18 fotografií
HVĚZDA SERIÁLU
Ještě před pár lety ho skoro nikdo neznal, dneska už čeští televizní diváci s přehledem vědí, o koho jde. Herec Robert Mikluš (36) totiž zazářil v seriálu Doktor Martin coby střelený strážmistr Topinka, který všechno, na co sáhne, pokazí. Co o herci vlastně všechno víme?

Robert se objevil na projekci nového seriálu Strážmistr Topinka, který na Doktora Martina navazuje, s oholeným knírkem. Sice vtipkoval, že strojek použil kvůli tomu, aby mohl balit ženské, ve skutečnosti ale moc nestojí o přehnanou pozornost a poznávání diváky na ulici už možná bylo moc.

Na akci dorazil i s krásnou přítelkyní Veronikou Lazorčákovou (30). Ta hraje v pražském Divadle v Dlouhé a na jaře s Robertem očekává potomka. Dvojice je spolu už strašnou řádku let, takže těhotenství je logickým vyústěním.

A odkud vlastně Robert Mikluš pochází? Z havířovské rodiny v Ostravě. Tam vystudoval gympl a pak díky okouzlení divadlem chtěl omráčit Prahu. Jenže na DAMU se mu vysmáli, neprošel ani prvním kolem. Naopak v Brně na Janáčkově akademii múzických umění hned zaujal. Po doktorátu následovalo osmileté angažmá v Divadle Husa na provázku, odkud odešel kvůli nesouladu s kontroverzním režisérem Vladimírem Morávkem. Od té doby je na volné noze, naštěstí ale nemusí vybírat popelnice, dál hraje coby host v řadě divadelních scén, navíc si ho všimla televize.

Jak se proslavil

„S Divadlem Husa na provázku jsme hostovali v Divadle Archa a režisér Petr Zahrádka se tam byl podívat na pár představení. Pak mi zavolali přímo kvůli roli Tomáše Topinky, jestli bych do toho nechtěl jít, ale já se tak trochu rozmýšlel. Ale nakonec tu byl ještě jeden důvod. Stěhoval jsem se do Prahy kvůli přítelkyni, která dostala angažmá v Divadle v Dlouhé, tak jsem si řekl, že je to dobré spojení. Jdu do neznáma, do Prahy, na volnou nohu, kde nemám žádné stálé angažmá, ale chtěli jsme být spolu. A tak to, že vezmu tuhle práci, mi pomůže do začátku,“ vyprávěl Divadelním novinám Mikluš, jak se stal „slavným“.

Nakonec se na obrazovce slušně zabydlel. Herec s přezdívkou Bob, kterého někteří považují za novodobého Jaroslava Marvana (je mu i docela podobný), kromě policajta trpícího mindrákem z malého mužství a spavou nemocí hrál i mechanika Rudolfa Švejdu v První republice, psychiatra Kotyka ve Světě pod hlavou, Edu Slonka v Dukle 61 nebo kuchaře v Luxusu na talíři.

Dveře do televize a filmu si rozhodně nezavírá. S osobitým kouzlem umí ztvárnit postavy, které se v životě dost plácají, přitom nejde o přehnanou karikaturu, které by nikdo nevěřil. Určitě o něm ještě uslyšíme!

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy