Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Poznali byste slavnou českou tenistku? Raketu vzala do ruky už ve třech letech

Zdroj: Instagram
+ Dalších 30 fotografií
retro
Jako každý člověk, který v životě něco dokázal a věnoval se něčemu na profesionální úrovni, má i tenistka Lucie Šafářová svůj příběh, který se začal, už když byla malá holčička. Na svém Instagramu přiznala, že za jejími prvními krůčky na tenisový kurt stál její tatínek. Lucie přidala i dětskou fotografii, na které byste malou tenistku možná ani nepoznali.

Tenis začala Lucie (32) hrát ve třech letech pod vedením svého táty. Jejími trenéry se postupně stali Miroslav Štencl, Dan Trávníček a David Kotyza. Do světa ženského tenisu vstoupila již jako čtrnáctiletá v roce 2001. Lucie je známá tím, že hraje levou rukou a nejraději hraje na antuce. Jejím mateřským tenisovým klubem byl TK Agrofert Prostějov.

Jak sama přiznala, úplně první tenisové krůčky se odehrávaly u Šafářů doma. "Moje první tenisové krůčky byly s tátou. Nejdřív v 'obyváku' o zeď, pak na kurtu. Byl přísný, ale zároveň mě vždy dokázal motivovat a bez něj bych to nikdy nedokázala. Děkuji, tati!" napsala dojemný vzkaz k sérii retro fotek ze svého dětství.

Dnes už je ale situace zcela jiná. Na jaře se rozloučila s publikem a definitivně ukončila sportovní kariéru

Priority má momentálně Lucie někde jinde. Jak sama přiznala, chce hlavně cestovat a věnovat se svému příteli Tomáši Plekancovi a své rodině. Už na začátku prázdnin navíc do Česka dorazí Plekancovi dva synové, takže o zábavu na prázdniny budou mít jistě všichni čtyři postaráno.

Související články

Další články