Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Poznali byste Lumíra Nykla z Ulice? Hrál statného medika v Básnících, co miloval kroje

Poznali byste Lumíra Nykla z Ulice? Hrál statného medika v Básnících, co miloval kroje
Zdroj: Profimedia.cz/www.fanclub-ulice.cz
Předchozí Další
+ Další fotografie
Životní role herce Václava Svobody je rozhodně Lumír Nykl v nekonečném seriálu Ulice. Ale než se ještě proslavil jako mírně obtloustlý syn místní drbny, tak exceloval ve filmové sérii o Básnících. Koho tam sympatický Vašek hrál?

Herec Václav Svoboda (51) si už zvykl, že ho lidi spíš oslovují Lumíre, jeho postava v seriálu už je dlouhých deset let, tak se není čemu divit. Ale nebyla to jediná významná role. Už za komunismu se proslavil jako statný student z Moravy

Ano, přesně tak, Vašek hrál toho medika Venoše, co si zakládal na svém kroji a co měl vždy pořádně napakováno z domova a ostatní mu to ujídali. Jenže tu slávu dávno odvál čas a teď už je Svoboda prostě Lumír Nykl. Ale na roli v Básnících vzpomíná velmi rád.

K roli se totiž dostal čirou náhodou. Filmaři hledali dobře živeného jinocha z Moravy a jeho třídní učitelka z DAMU doporučila Václava. Ten se režisérovi hned zalíbil a tím dostal svou první velkou filmovou roli, kde byste ho těžko poznávali. Ještě měl pořádnou hřívu, nebyl tak oplácaný a měl opravdu pořádný přízvuk.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy