Kvůli natáčení speciálního běžeckého videospotu musel Vojta strávit několik hodin v péči maskérů, kteří z něj vytvořili do běhu zapáleného seniora. „Práce maskérů byla vyčerpávající a dokonalá. Díky za profi přístup. Připadal jsem si naprosto přirozeně. Prostě dost cool děda,“ smál se Bernatský.

Vojta se se svou dočasnou proměnou sám pochlubil na sociálních sítích. Na fotce, kterou sdílel, ho jeho sledující málem ani nepoznali. Tak zásadní změnou vzhledu prošel! Známého spíkra od běhání neodradily ani problémy s kolenem, se kterým musel na operaci. I přesto dále běhá půlmaratony jak v Česku, tak v zahraničí. A jaká že je jeho běžecká motivace?

"Nekladu si žádné vysoké cíle. Prostě se běháním a tou úžasnou atmosférou a lidmi kolem bavím. Absolvoval jsem pár půlmaratonů a třeba ten ve švédském Göteborgu byl velkým zážitkem. Běželo dohromady šedesát tisíc lidí, trať vedla podél moře a cíl byl na velkém atletickém stadionu. Na cílové rovince jsem si připadal jako olympijský vítěz Emil Zátopek,“ dodal Bernatský.