Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Poznali byste ho? Takhle se změnil zamilovaný puberťák z filmu Vesničko má středisková

Zdroj: reprofoto Netflix
+ Dalších 8 fotografií
PŘEKVAPENÍ
„Jak píše? A v čom by se měla zlepšit? Zejména zájmena. Řekněte mu, že vás bolí noha. Von dá pokoj, dacan!“ Pamatujete na mladého Jardu Pávka z filmu Vesničko má středisková, který s nepřehlédnutelným květákem na hlavě beznadějně balil učitelku své sestry? Herec a bývalý muzikálový producent Stanislav Aubrecht (53) se nyní živí vařením. Co nám o své roli řekl?

Mladíka, který chtěl kvůli nešťastné lásce spáchat sebevraždu, byste ve Stanislavu Aubrechtovi (53) už dnes nepoznali, jinak je ale spokojený. A čím se živí? Vařením! Přebral žezlo po osobní kuchařce Václava Havla.

„Na Vesničku mou střediskovou vzpomínám s velkou láskou. Bylo to natáčení s těmi nejlepšími z nejlepších, takoví bardi, jací byli dřív, už dnes pomalu nejsou. Pan Hrušínský, paní Šafránková, paní Myslíková, to byly persony…“ řekl eXtra.cz Aubrecht.

A nebyl takhle náhodou opravdu zamilovaný do představitelky učitelky, kterou hrála Magdalena Šebestová (rozená Křížková)?

„Byla a dodneška je to krásná holka. Berte to tak, že jsem doteď zabouchlý do každé hezké holky, kterou potkám. Ale když jsem byl s tolika fantastickými lidmi na takovém natáčení, tak jsem ve skutečnosti nevěděl, kde mi hlava stojí. Na nějaké zamilovávání se jsem vůbec nepomyslel,“ vysvětluje.

Labužník

Nejvíc si asi muž, který se objevil i ve filmech Tankový prapor nebo Jak básníkům chutná život, vzpomíná na filmového felčara.

„S panem Hrušínským jsme chodili kouřit za hospodu, protože nám to pan Menzel jinak zakazoval. Vždycky, když jsem Mistrovi připálil, tak se usmál a pronesl s rozkoší: ‚To je nádherné!‘. I z kouření cigarety uměl udělat zážitek. Byl to výborný člověk. Ale pracovně byli skvělí všichni. Měl jsem vůči všem velkou pokoru, práce s nimi byla velkým poučením,“ vzpomíná s láskou Stanislav.

Kolegové a kolegyně z ročníku na konzervatoři mu prý nezáviděli. „Musel jsem mít povolení. Ale mí spolužáci byli například Jirka Langmajer, Dana Vávrová, Magda Reifová, pak k nám propadl Suchoš, takže ti neměli důvod závidět. Sami natáčeli,“ vysvětluje muž, který si naposledy zahrál v seriálu Modrý kód, na jehož natáčení vznikla i fotka s Braňo Polákem.

„Vždycky jednou nebo dvakrát za rok mě ukecají, abych něco udělal. Ale jinak mám svou vlastní malou restauraci U Čiriny. Zakládala to Čirina Košíková, vlastním jménem Irena, která byla osobní kuchařkou Václava Havla. Jsme dokonce zapsaní v michelinském průvodci, sice bez hodnocení, ale i tak je to dobré. Na mercedesy to není, ale na skromné žití to je. Věnuju se vaření a hraní mám jen tak pro radost,“ dodal pohodový herec, který má dodnes z natáčení filmu Vesničko má středisková zážitek na zbytek života. Je to prý navíc jedna z mála jeho prací, na kterou se kdykoli rád podívá.

Mohlo by vás zajímat

Další články