Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Pozitivní leader: Jak energie a štěstí pozitivně pohánějí špičkové týmy na cestě k úspěchu

Zdroj: Jan Mühlfeit
+ Další fotografie
Jan Mühlfeit je globální stratég, kouč a mentor. Pomáhá jednotlivcům, organizacím a zemím na celém světě odemknout lidský potenciál. Dvacet dva let působil ve vedoucích pozicích společnosti Microsoft, v letech 2007 – 2014 byl prezidentem Microsoft Corporation pro Evropu. Po skončení své kariéry vrcholného manažera vytvořil absolutně unikátní metodiku osobního rozvoje, která má kořeny v pozitivní psychologii a vychází nejen z osobních zkušeností Jana Mühlfeita, ale také ze zkušeností celé řady osobností z řad globálního byznysu, politiky nebo sportu.

Své zkušenosti nyní Jan Mühlfeit shrnuje ve své knize Pozitivní leader, kterou v angličtině vydalo největší nakladatelství na světě Pearson a kterou nyní v češtině vydává nakladatelství Albatros Media.

„Knihu Pozitivní leader jsem napsal proto, že mou životní cestou je pomáhat najít smysl života ostatním lidem. Budu rád, když kniha bude pro čtenáře určitým návodem, jak žít svůj autentický život, jak odemknout svůj potenciál, jak najít smysl života a svoji osobní misi nebo jak řídit své čtyři energie – fyzickou, emocionální, mentální a spirituální - a vše proto, abychom mohli prožít šťastný a současně úspěšný život. Chtěl bych poděkovat své spoluautorce Melině Costi, která byla skvělým co-pilotem v tomto projektu,“ říká o knize její autor Jan Mühlfeit.

Roli kmotry nové knihy přijala modelka Veronika Kašáková, která je zároveň zakladatelkou nadačního fondu, který s Janem Mühlfeitem úzce spolupracuje. Dalšími dvěma kmotry pak jsou úspěšný šéfkuchař a provozovatel několika restaurací Zdeněk Pohlreich a také olympijský vítěz v moderním pětiboji z londýnských her v roce 2012 David Svoboda.

Co knize tyto tři osobnosti přejí:

Veronika Kašáková

,,Knize Pozitivní leader přeji mnoho spokojených čtenářů, aby v ní našli to, pro co ji začali číst. Tato kniha má potenciál měnit životy, je tam návod k tomu být sebevědomější, spokojenější, šťastnější a je na nás, zda se rozhodneme návod použít. Jsem vděčná za lidi, jako je Jan Mühlfeit, že šíří tuto filozofii po celém světě.  Já osobně jsem díky Honzovi změnila kompletně život a docílila svých cílů. Používám v životě jen své silné stránky a daří se mi. Díky Honzovi jsem je v sobě objevila. Děkuji ti, Honzo.“

Zdeněk Pohlreich (60)

Ke knize Pozitivní leader jsem se dostal na sklonku své kariéry. Kdyby, jakkoli to slovo nenávidím, tato možnost nastala dříve, mohl jsem si ušetřit spoustu stresu, křiku a starostí. Nelituju toho, ale jsem rád, že to budou mít její čtenáři určitě jednodušší, než jsem to měl já. Ono totiž poučit se od někoho, kdo něco dokázal  a skutečně něco umí, je v životě vždycky ta nejlepší cesta. Přeju knize spousty čtenářů, hlavně takových, co mají otevřenou hlavu a jsou schopni vytvářet pozitivní prostředí pro sebe i ostatní.

David Svoboda

Nové knize Honzy Mühlfeita Pozitivní leader přeji mnoho čtenářů, kteří v ní najdou inspiraci na cestě k úspěchu, k lepšímu sebepoznání a zdravému nastavení životních hodnot, ale především k tomu stát se opravdu silnou, pozitivní a respektovanou osobností s přirozenou autoritou, hodnou následování nejen v rámci jejich profese, ale i mimo ni. Vrcholový sport mě naučil, že silná psychika a správné nastavení způsobu myšlení jsou pro úspěch přinejmenším stejně důležité, jako například talent, poctivá práce nebo citová vazba ke konkrétnímu povolání.

Související články

Další články