Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Pozdvižení v Teplicích: Vodafone prý obsluhuje Araby přednostně před Čechy

Tento snímek na Facebooku uveřejnila Eliška Esposito. A začala slovní
přestřelka.
O pořádné pozdvižení se na Facebooku postarala Eliška Esposito. Ta tvrdí, že Vodafone v Teplicích diskriminuje Čechy. Proč? Protože jedna pokladna je vyhrazena pro arabsky mluvící zákazníky.

O co jde? V Teplicích žije početná arabská komunita. Další lidé z arabského světa do lázní přijíždí na dovolenou. Tamější vedení společnosti Vodafone pro arabsky mluvící zákazníky vyhradilo jednu z pokladen.

Na tento fakt upozornila paní Eliška Esposito. „Již nevážený Vodafone, za tohle od vás odcházím a jsem ráda, že jsem k vám nenastoupila coby zaměstnanec. Zažalovat vás pro rasovou a národnostní diskriminaci je málo,“ uvedla Esposito na Facebooku.

Podle Vodafone se ale o žádnou diskriminiaci rozhodně nejedná. „Jde nám hlavně o to, aby zákazníci nemuseli čekat ve frontě, kde by pak nakonec zjistili, že prodejce nemluví jejich jazykem a musí si jít vystát další frontu k vedlejší přepážce. Netuším, co v tom vidíte diskriminačního – přeci byste byl v zahraničí také rád, kdybyste měl k dispozici pobočku, kde by mluvili vaším jazykem,“ uvedli zástupci mobilního operátora.

Eliška Esposito ale dál trvá na tom, že postup Vodafone diskriminuje české zákazníky. „Kdyby to bylo myšleno tak, že se na dané kase dá domluvit i arabsky, stálo by to tam takto: zde se domluvíte i arabsky. Za druhé: věta stojí tak, že Češi k téhle kase nemají chodit a že je určena jen pro Araby a muslimy,“ je přesvědčená Eliška Esposito.

A jaký názor máte na celou kauzu vy? Napište nám jej do diskuze.

Mohlo by vás zajímat

Další články