Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině Jaromír Soukup

Požár ve vratislavickém pivovaru: Jeden z hasičů propadl při zásahu prohořelým stropem

Požár ve vratislavickém pivovaru: Jeden z hasičů propadl při zásahu prohořelým stropem
Zdroj: HZS Libereckého kraje
Požár
V pondělních ranních hodinách museli zasahovat hasiči ve Vratislavicích nad Nisou na Liberecku. V tamním Pivovaru Konrád totiž vypukl požár většího rozsahu, který kromě vnitřních prostorů zasáhl i střechu. Na místě dostávalo oheň pod kontrolu přibližně 60 hasičů. Jeden z nich se propadl prohořelým stropem.

K požáru vyrazili hasiči krátce po čtvrté hodině ranní. „Zasahujeme uvnitř budovy i zvenku. V jednu chvíli se oheň dostal zpod střešní konstrukce na střechu, ale protože venku prší, tak se nerozšířil dál,“ řekla mluvčí libereckých hasičů Lucie Hložková a dodala, že byl vyhlášen druhý stupeň poplachu.

"Zásah je veden vnitřkem objektu pomocí tří útočných proudů a zároveň pomocí výškové techniky zvnějšku. Na místě události je přibližně 13 kusů požární techniky. Požár se hasičům podařilo lokalizovat," napsali liberečtí hasiči na Twitteru.

Během zásahu se zranili dva požárníci. „Máme dvě lehčí zranění. Jeden hasič si narazil ruku, druhý propadl prohořelým stropem,“ řekl vedoucí hasičů Josef Málek pro iDnes.cz. Oba by měli být podle Málka v pořádku.

Podle ředitele pivovaru Petra Hostaše byl prostor, kde hořelo, prázdný. Voda z hadic se ale při zásahu dostala do sladu. Škody tak půjdou nejspíš do milionů korun. „Přes noc v budově nikdo není, jen na strojovně, takže cizí zavinění je nepravděpodobné. V místě, kde začalo hořet, je zamčeno a prázdno,“ uvedl Hostaš.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy