Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Požár ve mlýně z pohádky S čerty nejsou žerty! Jeden člověk (†78) je po smrti

Vyhořel mlýn z pohádky S čerty nejsou žerty.
Zdroj: HZS Středočeského kraje
+ Další 4 fotografie
Tragický požár ve mlýně z pohádky S čerty nejsou žerty si vyžádal jeden život. Poté, co stavení zachvátily plameny, zemřel jeho majitel (†78). Místo se stalo po natočení filmu vyhledávanou turistickou destinací, mlýn si pak zahrál i v dalších snímcích.

Slavná kulisa pohádky S čerty nejsou žerty vyhořela. K rozsáhlému požáru v sobotu po poledni vyjížděly čtyři jednotky hasičů. Po filmovém neštěstí, kdy se tam pokoušela lakotná macecha připravit o majetek mlynáře Máchala, se tak v mlýně v obci Střehom na Mladoboleslavsku odehrála další tragédie.

Díky bleskovému zásahu hasičů nelehlo stavení popelem a podařilo se ho zachránit. Uvnitř mlýna však hasiči nalezli osobu bez známek života. Smrt v plamenech našel jeho majitel (†78). Policie přímo na místě vyloučila cizí zavinění.

Policisté po dohašení plamenů zahájili vyšetřování, které nemělo dlouhé trvání. Za příčinu požáru byl označen elektrický přímotop, od kterého se vznítily hořlavé materiály. Plameny způsobily škodu asi za 150 tisíc korun.

Přímotop pravděpodobně způsobil i požár na Znojemsku, při kterém zemřely tři malé děti – psali jsme ZDE.

Související články

Další články