Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Požár v Českém Švýcarsku: Roubenka Karla Gotta v ohrožení! Strach má i Jakub Prachař

Karel Gott má roubenku v obci Doubice.
Zdroj: Herminapress, koláž eXtra.cz
+ Dalších 9 fotografií
Požár

V Národním parku České Švýcarsko stále hoří a hasiči museli zasahovat i v noci z úterý na středu. Dle hasičů bylo večer zasaženo požárem území o rozloze 1000 hektarů. O svou chaloupku, která se nachází nedaleko ohniska, mají strach také některé celebrity, mezi něž patří například herec Jakub Prachař (38) nebo rodina Karla Gotta (†80), jak informoval Blesk.

Požár v Národním parku České Švýcarsko trvá již několik dní a s ohněm bojuje 410 hasičů z 83 jednotek. Z některých vesniček již museli být evakuováni obyvatelé a všichni doufají, že oheň bude brzy uhašen.

O svou roubenku se také bojí některé celebrity. Ve vesničce Doubice si nechal roubenku v minulosti postavit také zpěvák Karel Gott. Jak informoval Blesk, požár byl v úterý večer jen jedenáct kilometrů od vesnice. Oheň se však tak daleko zatím nedostal. Za domeček na pomezí Českého Švýcarska a Lužických hor zaplatil podle již zmíněného webu téměř čtyři miliony korun a ještě za svého života ho nechal přepsat na svou ženu Ivanu Gottovou.

Prachař nakoupil v Doubici pozemky

Strach má také herec Jakub Prachař. Ten si ve vesnici Doubice nakoupil tři pozemky o výměře 1123 m². Zatím se na nich ještě nenacházejí domky, ale jen travní porost, ovšem i tak Prachař doufá, že se oheň nedostane až k nim. Prachař si vesničku oblíbil i z toho důvodu, že v ní během svého dětství trávil čas se svým dědečkem, legendárním hercem Iljou Prachařem (†81), který ztvárnil například Trautenberka v Krkonošských pohádkách.

Chalupu na Mezné, kde oheň zničil tři domy a další dva poškodil částečně, má chalupu také influencerka Anna Šulcová. „Na Mezné máme chalupu. Modlím se, ať co nejdřív zaprší. Je mi z toho smutno. Je mi líto naší přírody, zvířat a doufám, že jsou všichni místní v pořádku,“ napsala na Twitter, o čemž již web eXtra.cz informoval.

Pomozte zasaženým obcím

Na stránce Donio vznikla pomoc obcím a obyvatelům, které požár v Národním parku České Švýcarsko zasáhl. „Finance z této sbírky budou využity na pomoc obyvatelům obcí zasažených požárem NP České Švýcarsko, případně na pomoc obcím a parku,“ píše se na stránce. Zatím byly vybrány téměř čtyři miliony korun.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy