Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Požár v Bohumíně: Za otřesnou tragédií stojí rodinné spory, žhářův důvod je šílený

Požár v Bohumíně: Za otřesnou tragédií stojí rodinné spory, žhářův důvod je šílený
Zdroj: archiv Rostislav Nevoral
+ Dalších 7 fotografií
Tragédie
V sobotu se v Bohumíně odehrála ohromná tragédie. V Nerudově ulici začal hořet panelák. Požár si vyžádal celkem 11 životů, přičemž mezi oběťmi jsou i děti. Za hrůzný požár je podle dosavadních informací zodpovědný jeden člověk, kterého policie odvedla v poutech. Spekulovalo se o sousedských sporech, nicméně nyní místostarosta města nastínil, co se tam nejspíš odehrálo.

Ze strašlivého požáru s tragickými následky se město Bohumín bude vzpamatovávat ještě dlouho. V sobotu v podvečer tam v Nerudově ulici začal hořet panelák. Plameny šlehaly z 11. patra, přičemž na místě vyhaslo celkem 11. životů.

Oběti požáru v Bohumíně

Všechny oběti požáru byly v době tragédie v hořícím bytě. Hasiči informovali, že v bytě uhořelo 6 lidí, 3 dospělí a 3 děti. Dalších pět lidí pak zemřelo poté, co skočili z okna, ve snaze se zachránit.

Ještě v sobotu večer konstatoval ředitel moravskoslezských hasičů Vladimír Vlček, že není obvyklé, aby se požár šířil takhle rychle. "Obvykle je požárem zasažen jeden pokoj, v tomto případě ale hořelo napříč všemi pokoji a jsou zcela vyhořelé," uvedl Vlček.

Požár založil úmyslně

Nedlouho po rozšíření plamenů se na sociálních sítích začali vršit zvěsti, že za požárem stojí žhář. Toho měla podle svědků odvádět policie v poutech ihned po příjezdu. Navíc onen žhář se měl k činu přiznat a na místě křičet, že to podpálil právě on. Policie později potvrdila, že v souvislosti s požárem zadržela jednoho člověka. Moravskoslezští hasiči pak v neděli ráno potvrdili, že v místě požáru našli urychlovače hoření. Zatím však není jisté, jaká látka byla použitá.

Později se začaly objevovat informace, že byt vzplál v důsledku sousedských sporů. Místostarosta města Igor Bruzl (ČSSD) tuto informaci vyvrátil. "Nejedná se o vyřizování sousedských sporů, ale zřejmě sporů v rámci rodiny. Jak jsem viděl členy rodiny na fotografiích, tak se nejednalo o žádný rasově motivovaný čin. Je to samozřejmě věc šetření, ale rádi bychom se ubránili fámám, které se vyskytly," upozornil Bruzl pro ČT24.

Podle jeho slov za požárem stojí konflikt v rodině. "Mělo se tam jednat o nějakou oslavu, na kterou zřejmě přišel i host, který tam asi nebyl zván, a ten se k tomu postavil, jak se k tomu postavil, je to šílené," doplnil místostarosta zděšeně.

Ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel pak pro Českou televizi uvedl, že zadržený muž je nyní ve zdravotnickém zařízení. Policie ho zatím nevyslechla. "Zatím je ve zdravotnickém zařízení, výslech proběhne, jakmile bude schopen procesních úkonů," řekl Kužel.

Související články

Další články