Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Požár v Bohumíně byla msta: Zhrzený muž podpálil byt, kde byl jeho syn, vnuk i bývalá žena

Požár v Bohumíně byla msta: Zhrzený muž podpálil byt, kde byl jeho syn, vnuk i bývalá žena
Zdroj: archiv Rostislav Nevoral
+ Dalších 5 fotografií
Tragédie
V Bohumíně se v sobotu odehrálo něco opravdu strašlivého. V Nerudově ulici začal hořet panelák. Při požáru zemřelo celkem 11 lidí včetně dětí. Požár má podle svědků na svědomí bývalý partner jedné z obyvatelek bytu Zdeněk, podle všeho se tedy jedná o rodinnou tragédii. V bytě měl zároveň uhořet i mužův syn Lukáš a vnouček.

K opravdu tragické události došlo v sobotu v Bohumíně na Karvinsku. V Nerudově ulici začal hořet byt paneláku v 11. patře. V důsledku požáru zemřelo 11 lidí. Tři dospělí a tři děti uhořeli přímo v bytě. Dalších pět lidí zemřelo poté, co skočili z oken ve snaze se zachránit

Rodinná tragédie

Deník MF DNES a Právo zveřejnili výpovědi svědků, ve kterých se hovoří o rodinné tragédii. Za požárem má stát muž, který se do bohumínského paneláku přišel pomstít své bývalé partnerce, která žila ve vyhořelém bytě a je jednou z obětí.

"V domě se v sobotu odpoledne v bytě v jedenáctém patře konala rodinná oslava. Uvnitř bylo jedenáct lidí. Okolo půl páté vešel do domu pravděpodobný pachatel – s lahví benzínu v ruce," uvádí deník MF DNES.

Pak měl muž vystoupat do jedenáctého patra a po příchodu k bytu měl polít vstupní dveře hořlavinou. "Byla to partnerka, která od tohoto muže odešla a odstěhovala se právě do tohoto bytu k synovi. Zřejmě tak jde o obrovskou rodinnou tragédii," uvedl zdroj blízký vyšetřování.

V bytě zemřela nejen bývalá manželka údajného pachatele, ale i jeho syn s přítelkyní a také žhářův vnuk. Podle svědka byli mezi dalšími sedmi oběťmi i sousedi ze šestého patra stejného domu.

Muž, který sousedí s vyhořelým bytem, je ze situace stále v šoku. "Slyšel jsem dvě rány, jako když děti hodí dělobuchy, pak se objevil obrovský černý kouř. Vyběhl jsem na balkon, protože můj byt má dva balkony a ty přímo sousedí s okny vyhořelého bytu. Ti lidé volali o pomoc, nedalo se nic dělat, věděl jsem, že nemohu otevřít vstupní dveře, aby se požár nešířil," popisoval Právu.

Související články

Další články