Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus finále MasterChef 2020 Svatba na první pohled

Nejnovější kauzy

POŽÁR na klinice, kde léčili Babiše mladšího: Budova hořela týden po vypuknutí skandálu!

Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 14 fotografií
Požár v Klecanech
Psychiatrická klinika, kde se léčil i Andrej Babiš mladší (35), se ocitla v pondělí večer v plamenech. V Klecanech u Prahy, kde Národní ústav duševního zdraví (NÚDZ) leží, zasahovalo osm jednotek hasičů. Asi padesátka lidí, většinou pacienti, musela být evakuována. Nikdo z nich nebyl zraněn.

Budova Národního ústavu duševního zdraví v Klecanech hořela, na místě zasahovalo osm jednotek středočeských hasičů. Psychiatrická klinika je spojena s Andrejem Babišem mladším, kterého tam léčila Dita Protopopová (ANO).

„Příčina požáru se vyšetřuje, na místě byl vyhlášen poplach 1. stupně. Hasiči evakuovali přibližně 50 lidí,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Proč v budově začalo hořet, se zjišťuje. Místostarosta Klecan Ivo Kurhajec ale na Facebooku naznačil, že požár nejspíš vypukl v místnosti s elektroinstalací. Řadu lidí na sociálních sítích zarazilo, že v NÚDZ hoří pouhý týden po vypuknutí skandálu údajného únosu Babiše mladšího na Krym.

V NÚDZ je Protopopová stále zaměstnaná na částečný úvazek. Coby ošetřující lékařka Babiše mladšího sepsala zprávu o jeho duševním zdraví. Ta měla podle médií sehrát roli v oddálení výpovědi syna premiéra Andreje Babiše (ANO, 64) v kauze Čapí hnízdo. V případu údajného dotačního podvodu jsou oba vedeni jako obvinění.

Psychiatrička Dita Protopopová se s Andrejem Babišem zná dlouho, pracovala pro něj už na ministerstvu financí. Minulý týden se vzdala postu zastupitelky na Praze 8 za hnutí ANO. Sama uvedla, že tak učinila kvůli mediálnímu tlaku, který je na ni má být po odhalení nových skutečností v premiérově kauze vyvíjen.

Související články

Další články