Požár byl nahlášen krátce po půlnoci a pravděpodobně se rozšířil ze čtvrtého patra. Od druhého patra výše je budova v plamenech. Příčina požáru zatím není známa. Evakuace obyvatel domu je kvůli dusivému kouři velmi náročná. Záchranáři odvezli více než 50 evakuovaných osob do pěti blízkých nemocnic. Podle hasičů si požár už vyžádal první oběti na životech. Jejich počet zatím není známý. Spousta lidí je stále pohřešována.

Podle očitých svědků lidé uvěznění ve vyšších patrech začali vyskakovat z oken. Stále se ozývají volání o pomoc. Evakuace lidí z těchto pater je prakticky nemožná. Navíc hrozí zřícení budovy. Na špatné protipožární podmínky budovy upozorňovali její obyvatelé hasiče již v minulosti. "Policie evakuuje okolí budovy"https://w­ww.dailymail.co­.uk/news/arti­cle-4601902/Huge-inferno-West-London-tower-block.html.

„Viděli jsme padat trosky z budovy, slyšeli exploze, slyšeli zvuky tříštícího se skla,“ uvedl zpravodaj BBC. Lidé na Twitteru pátrají po pohřešovaných příbuzných a zároveň nabízejí pomoc evakuovaným lidem, kteří v požáru přišli o všechno.