Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Požár hrobu Karla Gotta odnesly túje i trávník: Uklidit přišla zarmoucená vdova Ivana

Zdroj: eXtra.cz, Instagram
+ Dalších 19 fotografií
zase hořelo!
Hrob Karla Gotta (†80) se otevřel fanouškům těsně před vánočními svátky. Za tu dobu už se na místě Mistrova posledního odpočinku stalo mnohé. Záplava svíček dokonce způsobila několik požárů, hořelo tam i v pondělí. Nepořádek z rozteklého vosku a dalších věcí podle zaměstnanců hřbitova uklízela i vdova Ivana Gottová (43).

Před hrobem Karla Gotta stále hoří desítky svíček. Napáchaly pořádnou paseku, často tam vypukne požár. V pondělí už poněkolikáté vzplanul trávník i túje, které obklopují náhrobní kámen.

Starosti s úklidem

Tentokrát se o úklid postarali zaměstnanci hřbitova. Museli položit nový umělý trávník a odstranit jednu z tújí. Podle informací, které jsme získali, ale před nedávnem přišla místo manželova posledního odpočinku upravit i vdova Ivana Gottová.

Dokonce se vyrojily spekulace o tom, že jí pomáhaly dcerky. „Ivana párkrát přišla dát hrob do pořádku. Jestli s dcerami, to netuším, její dcery neznám. Jsem tady krátce,“ řekl eXtra.cz jeden ze správců malvazinského hřbitova.

Putovní místo

Na Gotta dohlíží nepřeberné množství menších i větších andělíčků. Dva z nich prý před náhrobní kámen tatínkovi položily Charlottka (13) s Nellinkou (11).

Hrob se zároveň stal místem setkávání Mistrových fanoušků, kteří na zpěváka mezi sebou se slzou v oku vzpomínají. Během úterního poledne se dali počítat na desítky. „Je hrozné, co se teď děje Dominice. Z toho by Karel radost neměl. Ať se rozvede a na nic nečeká, jinak to bude ještě horší,“ prohlásila žena, jež Gottovi přinesla kytičku.

Prevence před požáry

Hřbitovní správa by hrob chtěla před dalšími požáry zabezpečit, příliš možností ale nemá. Nezbývá tak než nabádat zpěvákovy příznivce k opatrnosti. Svíčky by neměli zapalovat na trávě ani v blízkosti jiných hořlavých materiálů. Zároveň je vhodnější pořídit svíčku s víčkem, které riziko vzniku požáru zásadně snižuje.

Související články

Další články