Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Požár Grenfell Tower: Chlapec (5) se ztratil v černém dýmu! Rodiče po něm stále pátrají

Pětiletý Issac se ztratil na cestě z osmnáctého patra.
Zdroj: facebook
+ Dalších 14 fotografií
Ohnivé peklo, které zchvátilo londýnský obytný dům Grenfell Tower si vyžádalo možná až stovku lidských životů. Hasiči zatím hovoří o 17 obětech na životech. Desítky lidí jsou stále pohřešovány, mezi nimi i děti.

Sociální sítě zaplavily stovky fotek pohřešovaných příbuzných. Úřady zatím potvrdily 17 obětí, ale předpokládá se, že jejich počet ještě naroste. Záchranáři nepředpokládají, že by našli v troskách ještě někoho živého.

Mezi pohřešovanými je spousta dětí. Například pětiletý Isaac, kterého se z budovy snažil vyvést soused. Issac se ho však pustil a zmizel v hustém kouři. Jeho rodiče a tříletá sestra se stihli včas dostat ven, nyní po Isaacovi zoufale pátrají.

Nejmladší pohřešovanou je teprve šestiměsíční holčička. Její matku příbuzní také hledají. Naopak nejstarší pohřešovanou je 84letá Sheila Smith. Ta bydlela v šestnáctém patře a požár ji pravděpodobně nevzbudil.

V domě bydlelo na 600 lidí, pohřešují se desítky, možná stovky. "V děsivých plamenech zmizely celé rodiny"https://w­ww.dailymail.co­.uk/news/arti­cle-4609268/Cabbie-faulty-fridge-started-inferno-devastated.html. Požár vypukl ve středu 14. června asi hodinu po půlnoci. Příčina požáru je zatím neznámá, ovšem už nyní je jasné, že byla výrazně zanedbána protipožární opatření.

Související články

Další články