Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Požár bytu v Praze: Zraněno je 14 lidí, z toho malých 6 dětí

Požár bytu v Praze: Zraněno je 14 lidí, z toho malých 6 dětí
Zdroj: Profimedia
požár
Po požáru bytu v domě v Černokostelecké ulici v Praze 10 bylo zraněno 14 lidí, z toho šest dětí ve věku od jednoho roku do sedmi let. Deset jich záchranáři převezli do nemocnic, z nich jsou dva lidé ve vážném stavu, sedm utrpělo středně závažná poranění a jedna osoba lehké zranění. Informovala o tom mluvčí záchranářů Jana Poštová. Podle mluvčího hasičů Martina Kavky hořelo vybavení bytu v jedné místnosti v bytě ve třetím patře. Požár hasiči dostali rychle pod kontrolu, uhasili ho zhruba za 15 minut po příjezdu, řekl mluvčí.

První informace hovořily o osmi zraněných, poté o 11 a podle posledních informací je zraněných 14.

"Do této chvíle prošlo našima rukama 14 osob. Z toho 3 nebylo nutné transportovat do ZZ, 1 žena podepsala negativní reverz a 10 osob jsme převezli do nemocnic. Dvě z nich byly ve vážném zdravotním stavu, 7 utrpělo středně závažná a 4 lehká poranění," napsala Poštová na twitteru. Poté řekla, že mezi zraněnými je šest dětí ve věku od jednoho roku do sedmi let. Záchranáři aktivovali traumatologický plán, který se vyhlašuje při mimořádných událostech s větším počtem postižených kvůli koordinaci záchranných prací. Na místo byl vyslán vrtulník a také speciální vůz Atego pro mimořádné situace.

Požár se podařilo rychle uhasit

Hasiči měli událost hlášenou v 17:13, na místo vyslali tři profesionální a jednu dobrovolnou jednotku. "Po příjezdu bylo zřejmé, že je v plném rozsahu plamenným hořením zasažena jedna místnost bytu. Hasiči nasadili jeden vodní proud vnitřní částí budovy, zasahovala i výšková technika," uvedl mluvčí. Pět minut po příjezdu měli hasiči požár pod kontrolou a za dalších deset minut bylo uhašeno. Policejní mluvčí Violeta Siřišťová doplnila, že po oznámení kouře v jednom z bytů byli první na místě pražští policisté. "Několik osob vyvedli z domu, dále uklidňovali lidi v oknech. Jedna osoba měla podle našich informací slézt i po hromosvodu," řekla Siřišťová.

Vyšetřovatelé budou nyní zjišťovat příčiny požáru, podle Kavky připadá v úvahu technická závada či nedbalost. Škodu vyšetřovatel vyčíslil na 300.000 korun.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy