Chlapce chytili poblíž uprchlického tábora Handarat u severního Aleppa. Bylo mu zřejmě jen 10 let. Brutální záběry popravy dítěte se objevily na internetu. Video je ale tak odporné a obsahuje tak drastické záběry, že vám ho nemůžeme ukázat.

Na videu je několik mužů, jak sedí kolem malého chlapce a smějí se do kamery. Jeden ho na nákladním voze drží za vlasy, druhý mu odřezává hlavu od těla, u toho křičí Alláhu akbar a pak s ní pózuje.

Desetiletý Palestinec byl obviněn z účasti v boji protivládních jednotek. Video vyvolalo na sociálních sítích velké pobouření, nikdo nechápe, co za zvířata mohla takhle bez mrknutí oka popravit malé dítě. Vedení „umírněných rebelů“, kteří nedávno obdrželi americké zbraně a finance, slíbilo vyšetření celé události.

Zřejmě se jednalo o chlapce jménem Abdullah Issa, který patří k dětským bojovníkům ze skupiny Liwa al-Quds, což je palestinská provládní milice operující v Aleppu. Pokud budou viníci dopadeni, budou postaveni před vojenský soud. Vrazi byli zřejmě z povstaleckého hnutí Núr Zinkí. Ti mají podle BBC finanční podporu z USA, Británie, Francie, Kataru a dalších zemí Perského zálivu.