Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Povolební schůzky: Prezident Zeman přijme v Lánech Andreje Babiše

Prezident Miloš Zeman.
Zdroj: Profimedia
Prezident

Prezident Miloš Zeman přijme v neděli v 11:00 na zámku v Lánech předsedu hnutí ANO a premiéra Andreje Babiše. ČTK to dnes sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Pražský hrad také podle něj připravuje Zemanovo prohlášení. Publikováno bude v neděli na webu a na sociálních sítích.

Původně byla schůzka prezidenta Zemana a premiéra Babiše ohlášena na nedělní večer, kvůli prezidentově nemoci ale nebyla jistá. Zeman kvůli svému zdravotnímu stavu zrušil účast v nedělní povolební debatě na CNN Prima News.

Volby vyhrála koalice SPOLU

Volební vítězství slaví koalice Spolu, kterou tvoří ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, jak o tom rozhodli občané v sobotu 9. října. Vládní hnutí ANO skončilo těsně druhé, koalice Pirátů se STAN třetí před hnutím Svoboda a přímá demokracie (SPD). Další strany se do Sněmovny nedostanou. Vyplývá to z prognózy ČTK. Koalice dají ve Sněmovně většinu.

Pod pěti procenty zůstaly dosavadní partneři ANO, tedy vládní ČSSD a KSČM, která menšinovou vládu podporovala. Předseda ČSSD Jan Hamáček už oznámil, že rezignuje. Volební účast se pohybuje kolem 65,5 procenta, v minulých sněmovních volbách dosáhla 60,84 procenta.

Související články

Další články