Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

„Povolali Marii, aby kryla mafii!“: Protesty proti Benešové a Babišovi proběhly ve 240 obcích

Zdroj: profimedia
+ Dalších 10 fotografií
protesty
Tisíce lidí v úterý demonstrovaly za nezávislost české justice a to ve více než 200 městech po celé republice. Lidé protestovali proti premiérovi Andreji Babišovi ministryni spravedlnosti Marii Benešové, která podle nich nezávislost justice ohrožuje.

Demonstrace zorganizoval spolek Milion chvilek pro demokracii, kterému se podařilo zapojit bezmála 240 obcí. „Praha se tentokrát nekoná. Vyzýváme všechny náplavy, ať se vrátí do své rodné obce a podpoří tak akce po celé republice,“ uvedli organizátoři v pozvánce. Účast nad tisíc osob potěšila brněnské organizátory, asi 800 lidí protestovalo v Plzni, dalších 500 v Ostravě a zhruba 150 v centru Olomouce.

Největší počet lidí se sešel v Brně, kam i přes neustálý déšť dorazilo přes dva a půl tisíce lidí. „Taktika počkáme, až se unaví, na nás očividně neplatí. Jediné, z čeho jsem unavená, jsou nekonečné výmluvy a žvásty o kampaních, že jsme placení, že jsme jenom studenti nebo lidé, kteří nikdy nepracovali a pořád jen pobírají nějaké dotace,“ promluvila v Brně jedna z organizátorek Hana Strašáková.

Pořadatelé pak především vyzývali občany k účasti na další demonstraci. Ta má být dle očekávání obrovská a konat se bude v Praze 4. června.

Související články

Další články