Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Povodňová výstraha: Na Česko se valí jarní teploty a hladiny řek stoupají

Zdroj: pixabay
předpověď počasí
Letošní únorové počasí v žádném případě nepřipomíná zimu. Teploty se během víkendu vyšplhaly nad 10 °C což nebývá v tuhle roční dobu zvykem. Meteorologové ale varují před vzestupem hladiny řek. V noci z neděle na pondělí by měly začít hladiny na horní Otavě opět výrazně stoupat a jarní teploty by měly pokračovat.

V pondělí bude do střední Evropy v čerstvém západním proudění pronikat vlhký oceánský vzduch. „V dalších dnech k nám bude mezi tlakovou výší nad Britskými ostrovy a tlakovu níží nad východní Evropou proudit od severozápadu, postupně až od severu studený vzduch. Ve druhé polovině příštího týdne se bude tlaková výše přesouvat přes západní a střední Evropu k východu. Nad západní Evropou se bude prohlubovat brázda nízkého tlaku vzduchu a postupně začne ovlivňovat počasí u nás,“ varují meteorologové z ČHMÚ.

V pondělí očekávejme oblačno až zataženo, místy přeháňky, na severu a severovýchodě četnější a nad 900 m smíšené nebo sněhové. Na Šumavě ráno a večer déšť, nad 1100 m déšť se sněhem nebo sněžení. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, v 1000 m na horách kolem 3 °C.

“V pondělí čekáme vydatné srážky, které ale budou v nejvyšších polohách postupně přecházet do sněžení a proto se tyto srážky projeví pouze menšími vzestupy nebo jen zpomalením poklesu hladin řek,“ tvrdí meteorologové z Českého hydrometeorolo­gického ústavu.

V úterý bude zpočátku zataženo, déšť, v polohách nad 700 m sněžení. Během dne od severozápadu oblačno a místy přeháňky, postupně nad 300 m smíšené nebo sněhové. Od vyšších poloh postupně místy tvorba sněhových jazyků. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, během odpoledne od severozápadu ochlazování.

Ve středu dojde k ochlazení. Očekávejme zataženo až oblačno, na většině území občasné sněžení nebo sněhové přeháňky. Postupně ustávaní srážek a ubývání oblačnosti, večer místy až do vyjasnění. Nejnižší noční teploty +2 až –2 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C.

Související články

Další články