Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Povodně v Česku: Voda se valí na Prahu, zemřel další člověk. Evakuovat se bude i Zoo Praha

Už je uzavřen i Karlův most, náplavky u Vltavy jsou pod vodou.
Zdroj: Facebook/P. Hoznauer

Nejvíce škody páchá zdivočelá voda ve Středočeském kraji. Po zřícení chaty v obci Třebenice zemřela v jejích troskách žena, původně se mělo za to, že muže se povedlo z chatky zachránit, ale hasiči nakonec vytáhli z trosek jeho mrtvé tělo.

Rozvodněné řeky ve středních Čechách mají taky na svědomí tři pohřešované vodáky, kteří se na vlastní riziko vydali sjíždět na raftu stoupající toky, nejvíce se ale povodní obává Praha.

Magistrát již uzavřel některé stanice metra, jedná se o Florenc na obou linkách, Vltavskou, Křižíkovu, Nádraží Holešovice, Invalidovnu, Staroměstskou, Malostranskou a Palmovku. Během záplav v roce 2002 se nechaly podúrovňové stanice otevřené a Vltava se do nich vlila, preventivní opatření je tedy na místě.

V hlavním městě vyhlásil dočasně pověřený primátor Tomáš Hudeček stav nebezpečí a na Vltavě se staví protipovodňové hráze, které ale podle expertů přicházejí příliš pozdě. V okolí toku Vltavy již byli evakuováni lidé, armáda je v pohotovosti a bude například pomáhat se stěhováním zvířat ze zoo, aby se neopakovalo drama z roku 2002, kdy velká voda v zoo zabíjela.

Související články

Další články