Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Povodně v Česku si vybraly krutou daň: Nejmladší obětí je osmiletá holčička, s ní zemřelo dalších 7 lidí

Povodně v Česku si vybraly krutou daň: Nejmladší obětí je osmiletá holčička, s ní zemřelo dalších 7 lidí
Zdroj: HZS Královéhradecký kraj
+ Dalších 13 fotografií
neštěstí
Od začátku června se některé části České republiky potýkají s bleskovými povodněmi, které mají na svědomí už několik životů. Mezi prvními obětmi byla 48letá Hana V., kterou strhl proud. Jeden muž zahynul, když si povodně fotil a obrovskou bolest musí zažívat i otec dvou dívek, jedna z nich totiž bohužel zemřela. A povodně mají další oběť...

Problémy se suchem sice vyřešily vydatné až extrémní deště, za to ale si vybraly velmi krutou daň. V některých částech Česka srážky způsobily bleskové povodně a daň si vybraly nejen na majetku, ale také na životech.

Oběti z prvních povodní

V noci ze 7. června na 8. června v Šumvaldu zemřela Hana V., které bylo 48 let. Tu strhla voda, když byla v přízemí domu. Během chvíle sahala voda s bahnem až ke stropu. Podle dostupných informací stále nenalezli čtyřiasedmdesátiletou seniorku, kterou odnesl proud vody.

Týden na to, 14. června, zemřel i šestapadesátiletý muž v Kojicích na Kolínsku. Mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel pro Kolínský deník uvedl, že muže strhl proud vody, když šel po úzké zpevněné komunikaci. Dodal, že není zatím jasné, jak do vody spadl. To určí až pitva.

Po některých se stále pátrá

Dalším utonulým byl v sobotu 20. června muž, který byl spatřen v proudu řeky Osoblahy na Bruntálsku. Svědci události navíc ve vodě zahlédli i ženu. Tělo muže se hasičům podařilo vytáhnout z vody, bylo však bez známek života. Ženu, kterou s ním svědci viděli, policisté hledali, ale nepodařilo se, pátrání kvůli tmě přesunuli na neděli ráno. Žena se zatím nenašla.

Jednou z obětí byl také třiašedesátiletý muž, který podle policie zjevně spadl do rozvodněného potoka Hrubár v Lopeníku na Uherskohradišťsku. Do vody nejspíš spadl, když si povodně chtěl vyfotit. Policisté po muži pátrali neúspěšně několik hodin, potok nakonec jeho tělo vyplavil Nepodařilo se jej už oživit.

Obrovská neštěstí při sjíždění řek

Nejmladší obětí zdivočelé vody byla osmiletá dívenka, která sjížděla se svým otcem a sestrou řeku Morávku na Frýdecku-Místecku. Bohužel se s nimi člun převrhl a dívka se i s vestou a helmou začala topit. Hasiči dívku bez známek života vytáhli z vody a přivolaní záchranáři dívku oživili. Bohužel následkům tonutí v nemocnici zemřela.

Kanoistům se i přes výstrahu a velké nebezpečí zachtělo sjet Vsetínskou Bečvu. Neštěstí se nevyhnuli dva muži, když se s nimi v pondělí odpoledne převrhla kanoe přímo pod splavem v Hovězí na Vsetínsku. Kanoisti, tři muži a jedna žena, se kvůli nebezpečí rozhodli jez i s loděmi obejít a pod ním zase vyrazili. Kanoe se dvěma muži se však ke splavu opět přiblížila, proud vodu ji převrhl a muži se začali topit.

Hasiči jednoho z nich dokázali vytáhnout na břeh, druhého však unášela voda dlouhých 2,5 kilometru. Ještě ten večer jeden z nich následkům tonutí podlehl a stav druhého muže byl ještě odpoledne vážný. Druhý vodák bohužel následně v noci na úterý v nemocnici zemřel.

Sebevražda skokem do vody

V Zubří na Vsetínsku si podle policejní mluvčí Lenky Javorkové vzala život starší žena, když skočila do rozvodněného Hodorfského potoka.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy