Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Povodně v Česku: I domem Martiny Sáblíkové se prohnala velká voda, zasahovali hasiči

Povodně v Česku: I domem Martiny Sáblíkové se prohnala velká voda, zasahovali hasiči
Zdroj: archiv
+ Dalších 20 fotografií
povodně
Povodně, které pustoší Česko, se nevyhnuly ani sportovkyni Martině Sáblíkové (33). Rychlobruslařka má postavený dům v lokalitě zvané Výpustek, kde byla situace velmi vážná. Martině museli rozbagrovat celou zahradu, aby měla voda kudy odtéct. Napáchané škody se snaží odstraňovat hasiči, dobrovolníci, lidé z obce i fotbalisté.

"V Polničce voda zaplavila celý areál občerstvení Vagon Polnička. A ještě v jednom místním domě jsme museli vyčerpat sklep. Ve Stržanově byly vyplaveny tři domy," sdělil k nedělnímu zásahu velitel zásahové jednotky Dobrovolných hasičů Žďár nad Sázavou - Zámek David Partl.

Přívalové deště způsobily problémy i rychlobruslařce Martině Sáblíkové (33), která bydlí v lokalitě zvané Výpustek. "Tam to vyplavilo několik domů. Muselo přijet několik zásahových jednotek,“ sdělila Denik.cz starostka Počítek, kde Martinina nemovitost stojí, Marcela Slámová.

"U Martiny Sáblíkové se musela rozbagrovat celá zahrada, aby voda mohla odtéct. Vytopená určitě není, i když voda se částečně do objektu dostala. Nejhůř to odnesla zahrada. A postihlo to ještě pár dalších domů, kde hasiči čerpali vodu ze sklepů," řekl místostarosta Počítek František Šustr.

Počítky, Polnička, Stržanov i Žďár nad Sázavou to odnesly, na všech těchto místech musely záchranné složky v neděli zasahovat. "Chceme všem moc poděkovat. Přijeli i fotbalisté ze Žďáru, co hrají za náš místní spolek," dodal Šustr.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy