Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Povinnost nosit roušky v MHD: Adam Vojtěch řekl, od kdy s tím počítá

Povinnost nosit roušky v MHD: Adam Vojtěch řekl, od kdy s tím počítá
Zdroj: reprofoto ČT24
Roušky
Tak se zdá, že se roušek prozatím nadobro nezbavíme. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha budeme muset v městské hromadné dopravě začít znovu nosit roušky od října či listopadu. V úterý to ministr zmínil pro ČTK a Český rozhlas při návštěvě firmy Diana Biotechnologies, která vyvinula nový přístroj na testování vzorků na COVID-19. Nosit roušky bude potřeba kvůli tomu, že se ke koronaviru přidají další respirační onemocnění a pak i chřipka.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch nevylučuje, že se na podzim budou muset znovu začít nosit roušky v městské hromadné dopravě. "Určitě to bude věc, kterou budeme zvažovat, abychom zabránili šíření infekce v době, kdy tu bude kolovat celá řada dalších respiračních virů, a situace tím pádem bude určitě složitější, než je dnes," uvedl ministr zdravotnictví.

Konkrétní termín se bude podle Vojtěcha určovat až podle výskytu koronaviru i dalších infekcí dýchacích cest. Ministr však nepředpokládá, že by se roušky musely znovu začít nosit i venku. "Ale minimálně roušky v místech, kde se koncentruje větší množství osob a není možné dodržovat žádné sociální odstupy, což je případ přeplněných tramvají a autobusů," doplnil Vojtěch.

Aktuálně je povinnost nosit roušky pouze v pražském metru a v MHD v regionech, kde je větší počet nakažených, jako tomu je v Moravskoslezském kraji nebo nově na Jihlavsku. Roušky se musí nosit mimo to také v lůžkových zdravotnických zařízeních a v domovech pro seniory a také při akcích ve vnitřních prostorách, kde je v jednu dobu více než 100 lidí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy