Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Povinné ručení se nevyplatí přeplácet –⁠ podívejte se, jestli máte nejlevnější povinné ručení!

Povinné ručení se nevyplatí přeplácet –⁠ podívejte se, jestli máte nejlevnější povinné ručení!
Zdroj: pixabay

Řidiči za povinné ručení platí rok co rok tisíce korun. Existuje přitom hned několik způsobů, jak ho získat mnohonásobně levněji. Proč tedy povinné ručení přeplácet, když je možné ho pořídit už za pár stovek? A kde takové nabídky hledat?

Bez povinného ručení se neobejde žádný řidič. V případě, že svým vozidlem způsobí dopravní nehodu, za něj tento produkt uhradí škody způsobené na autě, majetku i zdraví poškozené osoby.

Jak již název napovídá, jeho sjednání je ze zákona povinné, proto si za něj pojišťovny účtují velké částky. Statistiky ukazují, že až 4 z 5 lidí za zákonné pojištění vozidla platí více, než je nutné.

A naprosto zbytečně. Ušetřit tisíce korun totiž může každý řidič bez ohledu na svůj věk, zkušenosti a typ vozidla. Stačí být zvědavý a obětovat nějaký čas vyhledání dostupných možností. A pak už jen přemýšlet, jak zúročit peníze ušetřené na povinném ručení!

Ušetřete tisíce korun díky kalkulačce povinného ručení

Proč pojišťovnám platit tisíce korun ročně, když je možné získat ten stejný produkt mnohonásobně levněji? Je to naprosto jednoduché. Stačí použít kalkulačku povinného ručení.

Vše probíhá online v několika málo krocích a zabere to pár minut. Zájemce o povinné ručení ve formuláři vyplní osobní údaje a informace o voze. Kalkulačka na jejich základě provede srovnání cen pojištění vozidel od všech ověřených českých pojišťoven.

Nabídky jsou řazeny vzestupně dle ceny, ten nejlevnější produkt tak žadatel vidí okamžitě. Může si projít i další nabídky a vybrat si pro sebe tu nejvhodnější. Poté už mu nic nebrání si povinné ručení sjednat. Pokud se mu žádné nezamlouvá, jednoduše odstoupí. Vyplnění formuláře je nezávazné.

S kalkulačkou od portálu 123ruceni.cz lidé ušetří až 70 %. Zatímco průměrná cena ročního povinného ručení při běžném sjednání na pobočce činí přes 3 000 Kč, ty nejlevnější nabídky kalkulačky začínají již na 968 Kč.

Zkušení řidiči platí méně

Ušetřit nemalé částky lze i díky bonusům, kterými se jednotlivé pojišťovny snaží přilákat co nejvíce nových klientů. Obzvlášť výhodný je bonus za beznehodovost, který řidiči dostávají za řízení bez škod.

Konkrétně se jedná o 5% až 10% slevu z celkové výše povinného ručení za každý rok bez nehody, přesné číslo záleží na konkrétní pojišťovně. Maximálně lze dosáhnout až na o 60 % nižší cenu.

Pokud klienti chtějí levnější povinné ručení, musí řídit zodpovědně a bezpečně.

Platí tedy, že čím člověk řídí déle a bezproblémově, tím levnější povinné ručení má. Mladí řidiči mohou poprosit nějakého zkušeného řidiče, aby si povinné ručení sjednal na jejich auto. Jedna osoba tento bonus totiž může uplatnit hned na několik vozidel.

Jaké další slevy pojišťovny nabízejí?

Jednou z nejjednodušších cest, jak na zákonném pojištění vozidla ušetřit, je online sjednání. Za to, že klienti zaměstnancům šetří čas i námahu, je pojišťovny oceňují 10% až 20% slevou, u některých je to dokonce až 25 %.

Výhodný je i bonus za věrnost, který se zpravidla pohybuje mezi 5 a 10 %. Pro jeho získání klient nemusí udělat nic jiného, než sjednat si povinné ručení u pojišťovny, které již platí za jiný produkt.

I takový jednoduchý krok, jako je snížení frekvence placení, vede k ušetření nemalého množství peněz. Povinné ručení je totiž levnější, když ho klient uhradí celé najednou. Proč tedy přeplácet, když ušetřit je tak jednoduché?Související články

Další články