Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Povinné respirátory: Tak nám je zaplaťte, zuří lidé, proč roušky najednou nestačí?

Povinné respirátory: Tak nám je zaplaťte, zuří lidé, proč roušky najednou nestačí?
Zdroj: Pixabay.com
vztek
Vláda uvažuje o povinných respirátorech v obchodech a hromadné dopravě, což se některým lidem nelíbí. Na sociálních sítích dávají jasně najevo, jak moc jsou proti. Nechápou především, že zatímco doposud byly roušky podle vlády dostatečné, najednou je tomu jinak. Vytočila je i představa, jakou sumu by museli za tuto ochrannou pomůcku platit. Zavedení povinného nošení respirátorů třídy FFP2 v hromadné dopravě a obchodech by totiž podle analytiků oslovených ČTK při jejich současných cenách znamenalo pro české domácnosti měsíční několikatisícové výdaje.

Rouška je sice prokazatelně vhodným opatřením, jak zabránit šíření koronaviru, oproti respirátoru má ale jeden zásadní rozdíl. Ústenka totiž chrání především ostatní lidi, ale už ne tolik svého nositele. Jinými slovy pokud jste nakažení, rouška zabrání tomu, abyste nemoc předali někomu jinému.

O povinnosti nosit respirátory třídy FFP2 v obchodech a hromadné dopravě vláda aktuálně uvažuje, lidé se této myšlence nicméně brání. „Rok jsme to zvládli s šitými rouškami - vláda je vychvalovala do nebes! A ted najednou nestačí? Pokud je vláda nedá zdarma, kupovat je v žádném případě nebudu,“ napsala jedna z rozzuřených reagujících na sociální síti.

„Jsem zvědavá, kdo to těm rodinám zaplatí. Už takhle nemají ani na nájem a opět se někdo napakuje. Je to pěkný svinstvo,“ napsala další komentující. Z reakcí lidu jasně vyplývá, že víc než představa povinného nošení respirátorů je štve, kolik by za ně museli utratit.

Rada biologa Flegra

Jaroslav Flegr se k povinnosti nosit respirátory, na rozdíl od většiny lidí, přiklání. Myslí si, že ani finanční zátěž nebude veliká a útrata za tyto ochranné pomůcky může být jednorázová. „Stačí jich mít několik a po použití je nechat 5–7 dnů odležet, aby nachytané viry přestaly být infekční,“ radí známý vědec. Co si o povinných respirátorech myslíte vy?

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy