Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Povinné očkování: Babiš oznámil, že by se mělo týkat víc lidí, než se původně navrhlo

Andrej Babiš: Povinné očkování nad lidí 60 let a některých profesí
Zdroj: profimedia
koronavirus

Povinné očkování některých profesí a věkových skupin je podle premiéra Andreje Babiše (za ANO) nevyhnutelné. Pravděpodobně bude povinnost pro lidi od 60 let, diskutovat se bude i o věku nad 50 let, řekl dnes na tiskové konferenci po jednání vlády. Z profesí se uvažuje o pracovnících ve zdravotnictví a sociálních službách, policistech, vojácích a hasičích.

"Dokonce na základě vývoje hospitalizace na JIP jsme přesvědčeni, že možná povinnost očkovat by mohla být od věkové kategorie 50 plus. O tom ještě povedeme diskusi, ale já myslím, že je to nevyhnutelné, že není jiné řešení," dodal Andrej Babiš.

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) je ochranný efekt vakcinace před vážným průběhem nezpochybnitelný. Na 100.000 obyvatel je hospitalizovaných na JIP 7,8 z očkovaných a 21,9 z neočkovaných, tedy zhruba trojnásobný.

Nouzový stav

V Česku bude kvůli epidemii covidu-19 znovu platit nouzový stav. Vláda v demisi ho na dnešním jednání vyhlásila na 30 dní s platností od dnešní půlnoci, sdělil ČTK premiér Andrej Babiš (ANO). Kabinet se přitom ještě v úterý shodl s hejtmany na tom, že nouzový stav zatím není nutný. Nová plošná opatření proti epidemii, která budou podle dnešního rozhodnutí vlády platná od pátečních 18:00, by však bez nouzového stavu nebylo možné vyhlásit.

Související články

Další články