Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Povinně netestoval žáky, stálo ho to krk. Odvolaný ředitel ze Semil se bude bránit!

Povinně netestoval žáky, stálo ho to krk. Odvolaný ředitel ze Semil se bude bránit!
Zdroj: Profimedia
COVID-19

Českem otřásla kauza waldorfské školy v Semilech. Ředitel instituce Ivan Semecký umožnil chodit do školy i těm dětem, jejichž rodiče odmítají testování. Děti ve třídách navíc nemusely mít na obličeji roušky. Přístup Semeckého, který školu vedl pět let, se řadě lidí nelíbil, a tak se řešilo jeho odvolání z funkce. Nakonec odvolán byl, přičemž v rozhovoru pro Právo uvedl, že se proti odvolání ze své pozice bude bránit.

Ivan Semecký byl ředitel waldorfské školy v Semilech po dobu pěti let, ale velké mediální pozornosti se mu dostalo až teprve před nějakou chvílí. Semecký umožňoval chodit do škol i netestovaným dětem, což vyvolalo vlnu kontroverze u vedení města a leckdy i u rodičů jednotlivých žáků.

Testování je totiž v současnosti jednou z podmínek, aby se děti prvního stupně základních škol, speciálních škol a nejvyšších ročníků mateřských škol mohly vrátit do škol. V pondělí přitom usedla do lavic druhá skupina žáků prvního stupně v režimu takzvané rotační výuky, při níž se po týdnu střídají školáci ve výuce doma a ve škole.

Bývalý ředitel, který v současnosti ve waldorfské škole v Semilech zůstává jako řadový učitel, se rozhodl proti svému odvolání zakročit. „Už jsem se obrátil na právní kancelář a požádal jsem je o své zastupování. Nevím ještě, jakou formou to bude, ale rozhodně se bránit budu. Jsem přesvědčený, že jsem si své pracovní povinnosti plnil, jak nejlépe dovedu,“ sdělil Ivan Semecký pro deník Právo.

Semecký byl odvolán vedením města, které o tom předem rozsáhle diskutovalo. Vedení města tvrdí, že bývalý ředitel Semecký rozdělil školu na dva nesmiřitelné tábory. „Četl jsem, co vedení města napsalo, a myslím si, že to není korektní. Hlavním důvodem mého odvolání, a město to tak napsalo i do usnesení, je, že jsem opakovaně porušil mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví. A tak to mělo i zůstat,“ komentuje zápis ze zasedání rady města Semily.

„Udělal bych totéž. Děti mají svá práva a mají chodit do školy a to je pro mě na prvním místě,“ ohlíží se někdejší ředitel za vším, co ho stálo profesní krk.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy