Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Povinná výuka ctnosti ve škole: V Polsku zavedou pro holky morální čistotu

Povinná výuka ctnosti ve škole: V Polsku zavedou pro holky morální čistotu
Zdroj: Profimedia.cz
polsko

S novým školním rokem v Polsku vejde v platnost nové kontroverzní nařízení. Podle pokynu ministra školství Przemyslawa Czarneka se totiž tamní dívky budou učit morální čistotě a ctnosti.

Polská vláda přišla s dalším nařízením, které v zemi budí emoce. Ministr školství Przemyslaw Czarnek z konzervativní strany Právo a spravedlnost plánuje v tamních školách od nového školního roku zavést pro dívky povinnou výchovu k morální čistotě a ctnosti.

Kvůli podivnému plánu už se v různých polských městech konaly protesty. Ministr Czarnek je znám svými ultrakonzervativními postoji a tažením vůči sexuálním menšinám. Polsko má podle jeho mínění problém s nebezpečným jevem, který se projevuje „duchovní zkažeností žen“. Ty jsou podle jeho vyjádření zasaženy „pýchou, marnivostí, egoismem“, a „ve jménu svých zájmů bojují proti objektivnímu pořádku v zemi“.

„Mladé dívky hlavně na venkově často nemají na tampony a vložky, nevědí nic o hrozbě nákazy HIV, a vy vyhlásíte boj za jejich ctnost. To snad ani není pravda,“ uvedla k návrhu polská sexuoložka Katarzyna Koczulapová.

Czarnek si za svůj návrh už vysloužil výzvy k demisi. Nespokojení demonstranti, shromáždění před ministerstvem školství ve Varšavě i před školami po celé zemi, požadovali jeho odstoupení.


Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy