Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Horoskop Pražské peklo očima vozíčkáře

Nejnovější kauzy

Pouhých 110 centimetrů v 5 letech! Iva (18) už ví, jestli se vývojová vada dotkne i Anetky

+ Další 4 fotografie
výměna manželek
Věkově vzdálenému manželskému páru Ivě (18) a Marianovi (46) lékaři nedávno sdělili hodně nepříjemné zprávy ohledně jejich dcery. Milovaná Dominika (3) musí podstoupit zásadní hormonální léčbu, a to kvůli velmi malému vzrůstu, což má zřejmě po obou rodičích. Mladá maminka redakci eXtra.cz popsala, jak se na vývojové obtíže přišlo a zda podobné trápení čeká i jejich druhou dceru Anetku.

Iva vůbec netušila, že její prvorozená dcera Dominika bude muset být pod dohledem lékařů. Vše kvůli genetické chybě růstu. Je totiž hodně malinká a začíná se odlišovat vzrůstem od ostatních dětí. „Malá má dostat ve třech letech na zkoušku růstový hormon. Ona je hrozně malá. Lékaři nám řekli, že až Dominice bude pět let, bude mít maximálně 110 centimetrů,“ prozradila Iva, která s léčbou souhlasila.

Podle dvojnásobné maminky, která nedávno přivedla na svět druhou dceru Anetku, prý lékaři netuší, kde se stala chyba a neznají příčinu vývojové vady. „Netuší, jak se to přihodilo. Proto zkusí nasadit růstový hormon a uvidí se,“ vysvětlila a pokračovala. „Druhá dcera by měla být v pořádku. Roste a přibírá a zřejmě bude vyšší než my s manželem,“ měla radost Iva, že léčbu by druhá dcera nemusela vůbec absolvovat.

Oba manželé věří, že prvorozená Dominika bude po léčbě růstovým hormonem opět v normálním vývoji, jak je u dětí v jejím věku běžné. I přesto neskrývali o svou milovanou dceru obavy a na léčbu růstovým hormonem se dotazovali lidí na internetu.

Mohlo by vás zajímat

Další články