Od úterního suspendování hvězdy Top Gearu, která v kauze „steakgate“ dala pěstí produkčnímu kvůli cateringu, všichni fanoušci nejslavnější automobilové TV show na světě věřili, že se spor moderátora s domovskou BBC podaří urovnat.

Nestalo se.

Veškeré dohady nakonec ukončil sám hulvát a čerstvě rozvedený rasista a násilník Clarkson (54), který uveřejnil v bulvárním deníku The Sun sloupek, ve kterém se k situaci vyjádřil a mezi řádky lze vyčíst, že s Top Gearem je konec.

Clarkson v textu neustále odkazuje na svět zvířat a s humorem a sarkasmem sobě vlastním na úvod píše: „Myslím, že je fér říci, že příroda udělala chybu, když vynalezla dinosaura. Byl příliš velký, příliš násilný a s tak malýma bezmocnýma ručičkama, že by nikdy nebyl schopen zacházet s těžkou technikou nebo si alespoň užít trochu zvláštního času pro sebe … Všichni dinosauři zemřeli a teď, po letech, nikdo netruchlí nad jejich odchodem. Tito velcí a impozantní tvorové už nemají místo ve světě, který se změnil.“

Znepokojivý úvod ovšem doplňuje dál ještě znepokojivější konstatování, ve kterém se moderátor vyjadřuje k petici na svou podporu, za kterou sice děkuje, ale nenechává nikoho na pochybách, že byla asi zbytečná: „Můžete nyní zahájit tolik kampaní, kolik chcete, zavolat na pomoc politiky ze všech stran. Ale musí přijít den, kdy musíte zamávat obrovským příšerám a jít dál.“

Celé vyjádření Clarksona, které nadepsal titulkem „Tak jsme ztratili tygra, ale získali hlemýždě s jedovatou slinou“, si můžete přečíst zde, ale budete si muset lehce připlatit za plnou verzi textu.

Ale pochybovat o našich slovech nemusíte. Ostatně už ve čtvrtek zasel zásadní sémě pochybností o urovnání celého sporu další aktér show, moderátor James May (52), kterému stačila tři slova: „Top Gear je mrtvý“ a fanoušci show mohli pomalu začít plakat, v čemž je utvrdil právě Clarkson svým textem, který jasně vzkázal to, co nikdo z desítek milionů příznivců pořadu po celém světě nechtěl slyšet a stále tomu odmítá uvěřit.

Že Top Gear je mrtvý.