Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Potvrdila věda již potvrzené? Mimozemský život existuje a je v naší Mléčné dráze

Naše Země není jediné místo, kde je život. Ovšem – pochyboval o tom
vůbec někdo někdy?

Ze začátku je třeba asi říct, že by bylo velmi hloupé, skoro až arogantní myslet si, že jsme ve vesmíru sami. Kdy a zda vůbec dojde ke kontaktu s mimozemskou civilizací, je doslova ve hvězdách, a to přímo v naší Mléčné dráze.

Závěr studie vyhodnocující výsledky z vesmírného teleskopu Kepler, které zpracovala agentura AP, jasně hovoří o tom, že v naší galaxii se nacházejí miliardy planet, které obíhají životadárnou hvězdu, a to v takové blízkosti (vzdálenosti), že jsou na nich podmínky ke vzniku života, mají správnou teplotu a vyskytuje se tam voda. Těchto nových Sluncí, kolem kterých kolují planety, kde je život, by mělo být asi něco kolem 40 miliard.

Z jedné strany Mléčné dráhy na druhou se dostanete asi za 100 tisíc světelných let, tedy řečeno slovy, kterým rozumíte, nikdy. A protože je tak obrovská, je nemožné, aby patřila jenom pozemskému lidstvu. Vesmír ale pokračuje samozřejmě i za hranicí naší galaxie, kde jsou jich další miliardy.

Přestože málokdo už nyní pochybuje, že by tak nepředstavitelně obrovský prostor patřil jenom nám, nyní to máte úředně vědecky potvrzeno. Vidíte, být vědcem je nejsnazší práce na světě. Pardon, ve vesmíru.

Související články

Další články