Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Potřebujete si půjčit peníze? Buďte opatrní a zjistěte si podrobnosti

Potřebujete si půjčit peníze? Buďte opatrní a zjistěte si podrobnosti
Zdroj: Lundea.com

Při hledání vhodného poskytovatele úvěru si o něm nejprve zjistěte všechny dostupné podrobnosti. Jen tak se vyhnete do budoucna vážným potížím.

Chcete si půjčit peníze? Pozor na lichváře

Nedostatek finančních prostředků může člověka dovést až do situace, kdy udělá neuvážený krok. Ten může mít za následek těžko řešitelnou životní situaci. Jednou z takových chyb je půjčení si peněz na směnku.

• Tito poskytovatelé většinou nepodléhají dohledu České národní banky, a tak mohou na své klienty uplatňovat neférové praktiky.

• Použijte srovnávač půjček, kde si porovnáte jednotlivé nabídky a jejich výhody a nevýhody

• Stává se, že tento druh zapůjčení financí hraničí s lichvou.

Na úrocích totiž můžete zaplatit až padesát procent.

Pokud nechcete, aby vám domů přišel exekuční příkaz, raději volte jinou cestu. Jestliže nemáte záznamy v registrech dlužníků, pak si zjistěte podmínky hypoték od bankovních poskytovatelů. Zde máte jistotu, že to, co bude zapsáno ve smlouvě, bude také dodrženo. Podmínky pro klasické hypotéky se dozvíte díky webovému nástroji hypoteční kalkulačka. Na tomto základě se pak můžete dál rozhodnout.

Výhodou hypoteční kalkulačky je, že vám seřadí nabízené produkty podle toho, který se nejvíce hodí pro vaše potřeby i současnou ekonomickou situaci.

Solidního nebankovního poskytovatele najdete v seznamu ČNB

Ale ani v případě, že na bankovní hypotéku nedosáhnete, nemusíte se obracet na nesolidní věřitele. I v nebankovní sféře je celá řada poskytovatelů, kteří jsou solidní. Stačí navštívit stránky ČNB, kde najdete jejich seznam.

• Také nebankovní půjčka může být nastavena podle vašich požadavků a podle situace, ve které se nacházíte.

V případě nízké částky můžete zvolit například produkt rychlá půjčka. Tyto úvěry hledejte v oblasti půjčka bez registru. Poskytovatel vám totiž zapůjčí finance i přesto, že máte záznam v některém registru a také není nutné ručit majetkem.

• Podmínky a podrobnosti si můžete snadno zjistit například na srovnávači půjček.

• Je také dobré navštívit některé diskusní fórum, kde o svých zkušenostech píší skuteční klienti.

Další články

Nejnovější kauzy