Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Potrat přichází ve druhém trimestru: Koronavirus napadá placentu

Potrat přichází ve druhém trimestru: Koronavirus napadá placentu
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
koronavirus
Koronavirus je velkým rizikem pro těhotné ženy, podle nejnovější studie může způsobovat úmrtí plodu. Z analýzy, kterou publikoval odborný časopis Journal of the American Medical Association (JAMAL), vyplývá, že potratů je teď víc. Doktoři popsali případ těhotné ženy, která si kvůli nemoci Covid-19 prošla naprostým peklem. Zdá se, že koronavirus způsobuje infekci placenty, jejímž vlivem se nedostává plodu dostatečné množství kyslíku.

O nepříjemné zprávě informoval server CNBC. Podle studie, kterou publikoval lékařský magazín JAMAL, zvyšuje koronavirus riziko potratu. Vědci to popsali na případu ženy, která si prošla naprostými muky.

Čtyřicetistupňové horečky, bolest svalů, únava, průjem a suchý kašel. Takové měla pacientka, jež se měla stát maminkou, příznaky. Nemoc Covid-19 ji ničila. nakonec ji ale z nemocnice propustili. Vrátila se o dva dny později, opět s horečkou a nesnesitelnými bolestmi dělohy. Lékaři bojovali o život dítěte, ale nakonec bohužel potratila.

Stopy viru v placentě

“Zdá se, že potraty mohou souviset s placentární infekcí, kterou způsobil koronavirus. Naznačují to i virologické stopy v placentně,” řekla doktorka Jane Van Dis. "Placentu tvoří kilometry a kilometry krevních cév. Jakýkoliv problém, který způsobí krevní sraženiny v placentě, vede k omezení přívodu kyslíku k embryu nebo plodu a zvyšuje riziko jeho úmrtí," dodala Van Dis.

Potratů přibývá raketovým tempem. Lékařka Van Dis uvedla, že se svými kolegy během tří týdnů zasahovala u 18 spontánních potratů. Zatím není jasné, jak tento problém řešit. Na Covid-19 neexistuje lék ani vakcína. Vědecké týmy na obojím však intenzivně pracují, vakcína se vyvíjí i v Česku.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy