Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Potlesk na konec: V Nizozemsku uctili přímo během zápasu Cruijffovu památku hráči i fanoušci jeho největšího rivala

Smrt legendárního Johana Cruijffa zasáhla celé Nizozemsko. Kluby i hráči proto pro jednou zapomněli na rivalitu a uctili památku největší holandské legendy.

Ta zpráva včera zasáhla celý fotbalový svět, ale zejména samotné Nizozemce.

Na rakovinu plic totiž zemřela jedna z největších fotbalových legend, zrozená právě v zemi tulipánů.

Johan Cruijff byl pro tuto zemi něco jako Jaromír Jágr, a tak na sebe nenechala dlouho čekat ani dojemná reakce, kterou trochu paradoxně inicioval rozhodčí zápasu.

Ve 14. minutě zápasu mezi Feyenoordem a Spartou Rotterdam pískl, stadion povstal jako jeden muž a vzdal hold jedné z největších legend fotbalové historie.

K dojemnému gestu se přidali i samotní hráči a bylo na nich vidět, že mají kolektivně na krajíčku.

Cruijfa s Feyenoordem mimochodem pojí zajímavý vztah.

Většinu kariéry, kterou strávil v Ajaxu nebo Barceloně, proti tomuto klubu stál jako soupeř, ale zároveň zde ukončil svou impozantní kariéru a fanoušci ho dodnes vnímají jako jejich „vlastního“ hrdinu, který pomohl týmu se etablovat a dal mu možnost zazářit.

Slova díků mu proto předali do fotbalového nebe, kde se Mr. „totální fotbal“ chystá vykonat svoji další a poslední misi.

Související články

Další články