Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Potápění, střelnice i lezení po skalách. Drsná výzva pražských lídrů SPOLU

Zdroj: Koalice SPOLU
+ Dalších 6 fotografií
Volby 2021

Lídři koalice SPOLU v Praze Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Jana Černochová (ODS) a Tom Philipp (KDU-ČSL) se během léta vydali za adrenalinem. Každý z nich připravil pro své kolegy speciální sportovní výzvu, v rámci které jim představil svou oblíbenou aktivitu. Předsedkyně TOP 09 vzala kolegy lézt po skalách, lékař Tom Philipp je pro změnu pozval do pražského akvaparku k přístrojovému potápění a ve společnosti Jany Černochové zavítali na střelnici.

Proč se spolu tři výrazné tváře koalice vydaly na zdánlivě neobvyklá místa? Chtěly si alespoň na chvíli odpočinout od právě probíhající kampaně, od práce v Poslanecké sněmovně a ve Fakultní Thomayerově nemocnici, ale především se ještě o něco lépe poznat.

Tvoří opravdový tým

Markéta Pekarová Adamová má už odmala ráda sport, vůbec nejvíce propadla cyklistice, ale tentokrát zvolila jinou aktivitu. „Pokud chceme skutečně dát Česko znovu dohromady, je potřeba, abychom spolu fungovali i po lidské stránce. Jsem proto ohromně ráda, že ani v Praze nejsme žádná parta solitérů, ale tvoříme opravdový tým. Spolu s pražskými lídry Janou Černochovou a Tomem Philippem jsme snadno našli společnou řeč," říká předsedkyně TOP 09.

"Náramně se nám v létě hodilo, že každý z nás pochází z jiného prostředí a máme různorodé zájmy a koníčky. Bylo mi tedy ctí vzít oba kolegy na skálu nedaleko Prahy, kde si vyzkoušeli, jaké je ji zdolat. Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, právě lezení má ledacos společného s politikou, je o překonávání překážek, pádech i postupném stoupání na vrchol,“ říká Pekarová Adamová.

SPOLU mají nabito

Jednička ODS Jana Černochová zase představila svým kolegům své hobby, o kterém se všeobecně ví. "Sportovní střelbu miluju a asi by bylo zvláštní, kdybych zrovna já, o které je dobře známo, že se zabývá zbraněmi, obranou a bezpečností, Markétu a Toma pozvala jinam než právě na střelnici. Museli jsme si ověřit, že máme nabito společně do voleb. Moc jsem si to užila, vystříleli jsme si parádní volební výsledek. Podle úsměvu obou kolegů jsem přesvědčená, že i oni byli spokojení. Jsem ráda, že nehodili flintu do žita a ukázali, že se jen tak něčeho nebojí, ani zbraní,“ říká politička.

Tom Philipp naopak rád jezdí na kolech a chodí po horách. Před několika lety ho ale kamarádi naučili se potápět. “Vím, že pod vodou není místo na spěch a ukvapená rozhodnutí, klid, který zde panuje, si rád přináším i nad hladinu, proto jsem vyzval moje vzácné kolegyně k malé výpravě do tohoto světa. Pod vodou se také musíme opravdu spoléhat jeden na druhého, ani na chvilku druhého nenechat ve štychu. Je to skvělá příležitost si vyzkoušet, jak parta funguje, a my se prokázali jako dobrý tým. Po zkušenosti z tohoto léta vím, že budeme silní i v Poslanecké sněmovně,” říká jednička KDU-ČSL koalice SPOLU v Praze.


Související články

Další články