Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Potápěči našli Přemysla a Marii: Jejich těla ležela 30 metrů pod vodou v Želivce

Potápěči našli Přemysla a Marii: Jejich těla ležela 30 metrů pod vodou v Želivce
Zdroj: Policie ČR
Tragédie
Přemysl H. a Marie D. zmizeli letos v červnu. Na začátku září policie oznámila, že pár je pravděpodobně po smrti. Jejich auto bylo nalezeno v Maďarsku a následně policie zadržela dva mladíky. Jeden byl obviněn z vraždy a druhý z podvodu. Končící šéf pražské mordparty Josef Mareš nyní potvrdil, že těla pohřešovaného páru nalezli potápěči na dně vodní nádrže Švihov, známé spíše jako Želivka.

Těla Přemysla H. a Marie D., kteří zmizeli v červnu, objevili potápěči na dně vodní nádrže Švihov v třicetimetrové hloubce. Potvrdil to končící šéf pražské mordparty Josef Mareš. Pražští kriminalisté zmizení páru vyšetřovali téměř půl roku.

„Můžeme říct, že 23. a 24. října byly vytaženy ze dna nádrže Švihov dvě mrtvoly. Genetická expertiza potvrdila, že se jedná o hledanou partnerskou dvojici Přemysla H. a Marii D. Těla tam ležela čtyři až pět měsíců,“ řekl Josef Mareš na mimořádné tiskové konferenci.

Těla Přemysla H. a Marie D. byla nalezena na dně vodní nádrže Švihov ve Středočeském kraji zatížená závažím. „Myslíme si, že pachatel oba usmrtil a následně se jich zbavil. Podezřelý byl včera konfrontován, ale k věci se nevyjádřil a dále mlčí,“ dodal s tím, že zatím není jasné, jak muž a žena zemřeli.

Policie už dříve zadržela dva mladíky. Jako poslední viděl Přemysla H. a Marii D. třiadvacetiletý student matematicko-fyzikální fakulty. Ten je také obviněn z vraždy. „Na ten den si pronajal rekreační objekt v okolí Hněvkovic. V tomto objektu byla provedena domovní prohlídka, podle zjištěných stop bylo ověřeno, že se podezřelí v domě pohybovali,“ řekl Mareš na adresu studenta Tomáše.

Druhý podezřelý muž z podvodu je čtyřiadvacetiletý medik Jiří, který měl s Tomášem tvořit pár. Motivem k vraždě měla být luxusní vila v Bubenči za 40 až 50 milionů korun. „Tu se dvojice snažila získat podvodným způsobem,“ dodal Mareš.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy