Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Potápěč Richard prošel drsnou zkouškou osudu: Našel bezvládné tělo své kolegyně!

Zdroj: facebook
+ Dalších 6 fotografií
Dvanáct malých fotbalistů společně s trenérem bylo uvězněno více než dva týdny v jeskyni v Thajsku, naštěstí už jich je 10 venku. Na pomoc byla povolána mnohočlenná skupina potápěčů a odborníků v čele s doktorem Richardem Harrisem, který je velmi zkušený. Za 30 let praxe si toho prožil opravdu hodně. Silné emoce a hrůzostrašné momenty se mu bohužel nevyhýbají.

Doktor Harris byl požádán, aby pomohl s misí ohledně dramatické události v thajské jeskyni. Dnes je to přesně sedmnáct dní, kdy se skupinka mladých fotbalistů ukryla před přívalovými dešti do jeskyně, která se pro ně následně stala noční můrou.

Nebezpečná záchranná operace pro 12 mladých thajských fotbalistů z podzemí začala v neděli ráno. Jedenáct z nich už se úspěšně vynořilo a zotavují se v nemocnici.

Celý tým v čele s australským potápěčem se snaží vyprostit zbylé děti. Mají poslední šanci a bude to velmi náročné.

Doktor Hariss za sebou má 30 let zkušeností, vedl také tým australských potápěčů přes jeskyně na jižním ostrově Nového Zélandu. Potápěči šli do rekordních hloubek 221 metrů a pokusili se odhalit zdroj řeky Pearse.

Richarda ale proslavila tragédie z roku 2011. Tehdy se jeho zkušená kolegyně Agnes Milowka potápěla v jeskyni Tank Cave v jižní Austrálii, došel jí kyslík a zemřela. Stalo se tak ve velmi obtížném úseku jeskynního komplexu a doktor Harris se statečně nabídl, že se zhostí nebezpečné mise a její tělo dostane ven, což se mu také podařilo a přineslo mu to mezinárodní věhlas. Proto byl také do Thajska povolán. Snad se díky němu podaří zachránit všechny chlapce i trenéra.

Související články

Další články